Завантажити ще

Гордон пояснив свою позицію з мовного питання і чому продовжує слухати російські пісні

Гордон пояснив свою позицію з мовного питання і чому продовжує слухати російські пісні
Фото: youtube.com/ТСН

Журналіст та інтерв'юер Дмитро Гордон пояснив свою позицію щодо мовного питання. В інтерв'ю для TSN.ua Гордон зазначив, що у вільній країні кожен має розмовляти тією мовою, якою хоче. Він також зізнався, що продовжує слухати російські пісні.

- Хороші російські пісні я продовжую слухати. Я не можу собі заборонити це і не заборонятиму собі це. Я слухаю і Висоцького, і Окуджаву, та багатьох інших виконавців, чиї пісні мені потрібні. Я взагалі інакше ставлюся до мовного питання. Поясню чому. Я розумію, що мій підхід не буде сприйнятий усіма, але мені все одно, хто і як сприймає те, про що я говорю, - розповів інтерв'юер.

На думку Гордона, російська мова не присвоєна диктатором Володимиром Путіним та російськими окупантами.

- І взагалі будь-яка мова для мене і не тільки для мене – це, перш за все, засіб для спілкування та отримання інформації… Я дуже люблю українську мову, я дуже добре говорю українською. Я завжди переходжу на українську, коли мої співрозмовники розмовляють українською. Це не лише повага до них – це бажання спілкуватися українською. Але моя мова, яку мені вклали батьки з дитинства, це російська мова. І це не мова Путіна, Патрушева чи Шойгу. Це мова великої, я вважаю, культури, – уточнив він.

Журналіст додав, у його дитинстві Київ був на 90% російськомовним містом, і зараз він також зустрічає людей, які продовжують спілкуватися російською.

– Про це не можна не говорити і про це не можна забувати. І зараз, навіть під час війни, Київ здебільшого розмовляє російською. Ну і останнє – на передовій наші герої говорять мені прямо в інтерв'ю, що російською мовою говорить більшість, але це не має жодного значення. Значення в тому, що у вільній країні ми боремося з російськими вбивцями саме за те, щоб бути вільними – на відміну від них. У вільній країні кожен має розмовляти тією мовою, якою хоче, - вважає Дмитро Гордон.

Водночас Гордон підкреслив, що державна мова в Україні має бути єдиною – українська мова.

Новини по темі: Мови Дмитро Гордон