24 червня
Завантажити ще

Портрет Чарльза III у Лондоні на знак протесту заклеїли банером екоактивісти

Портрет Чарльза III у Лондоні на знак протесту заклеїли банером екоактивісти
Фото: x.com/AnimalRising

У художній галереї Філіпа Моулда в Лондоні екоактивісти за права тварин заклеїли банером новий портрет короля Великобританії Чарльза ІІІ. Акт вандалізму здійснили двоє учасників екокампанії близько 12:00. Вони наклеїли на обличчя монарха голову героя мультфільму "Воллес і Громіт", а поряд - цитату з написом: "Ні сиру, Громіт. Подивися на всю цю жорстокість на фермах RSPCA! (Королівське товариство із запобігання жорстокому поводженню з тваринами. - Авт.)". Про це пише Daily Mail.

Ця акція – спроба членів організації Animal Rising привернути увагу громадськості до нещодавнього розслідування, проведеного щодо 45 ферм, які мають сертифікат RSPCA. Екоактивісти заявили, що виявили 280 порушень закону та 94 порушення правил виробництва. Зокрема йдеться про факти жорстокого поводження з тваринами.

- Оскільки король Карл є великим шанувальником "Воллеса і Громіта", ми не могли придумати кращого способу привернути його увагу до жахливих випадків на фермах, де діє програма RSPCA Assured. Ми сподіваємося, що це не лише розважить Його Величність, але й примусить його серйозно подумати, чи хоче він асоціюватися з жахливими стражданнями на фермах, які схвалює RSPCA. Чарльз дав зрозуміти, що небайдужий до страждань тварин на британських фермах. Наразі для нього саме час зробити крок уперед і закликати RSPCA відмовитись від програми Assured Scheme та розповісти правду про тваринництво, - зазначили екоактивісти.

Animal Rising закликали короля призупинити підтримку благодійної організації, поки там не скасують і не переглянуть норму, за якою слід дотримуватися стандартів виробництва, а саме безпеки харчових продуктів, добробуту тварин та захисту довкілля.

Портрет Чарльза III, намальований художником Джонатаном Єо, частково натхнений історією життя монарха. Картина розміром 2,8 на 2,2 метра була замовлена у ​​2020 році ліврейною компанією Drapers' Company, яка століттями колекціонувала королівські портрети. На ній Чарльз III у формі Вельської гвардії зображений з мечем у руці, тоді як на його плечі сидить метелик, що символізує «метаморфозу та відродження». Після галереї портрет монарха буде виставлений в історичній будівлі Drapers' Hall у Ковентрі.

Раніше екоактивістка в Парижі також заклеїла банером картину Моне, не захищену склом. Поки що неясно, чи було пошкоджено полотно внаслідок інциденту.