12 червня
Завантажити ще

До Дня Незалежності у кінотеатрах покажуть "фільм-помсту" окупантам "Конотопська відьма"

До Дня Незалежності у кінотеатрах покажуть
Фото: надано FILM.UA

В український прокат вийде горор "Конотопська відьма" - перший фільм із майбутньої лінійки жахів від медіагрупи FILM.UA, у центрі яких – героїні з міфологічним бекграундом, які борються зі злом на тлі поточних подій. Картину презентують на великих екранах України до Дня Незалежності, її покажуть у кінотеатрах із 22 серпня.

За сюжетом прадавня відьма з Конотопу завдає мученицької смерті загону рашистських окупантів, які вбили її коханого. Охоплена жагою до помсти відьма розпочинає свій кривавий шлях розплати. Кожна наступна смерть жорстокіша за попередню - відьма упивається пекельним болем кривдників, але залишається відкритим головне питання - чи  вдасться їй протистояти мороку, що поглинає її, та залишитися на боці світла?

Фільм створений творчим тандемом продюсера Ірини Костюк та сценариста Ярослава Войцешека, які працювали разом над картиною "Мавка. Лісова пісня", який поставив усі можливі рекорди у прокаті та став найуспішнішим фільмом в Україні. Як розповіли автори картини, ідея сюжету виникла з початком повномасштабного вторгнення - тоді російські окупанти зайшли до Конотопа, міста Сумської області, яке славиться своїми легендами про відьом. У той період безстрашні мешканки міста поливали загарбників прокльонами, нагадуючи про свою містичну сутність. У цьому й полягає одне з ключових посилань стрічки – сила та лють української жінки не знає кордонів.

- Центральний образ у фільмі – відьми – універсальний та близький, адже кожна українка має потужну внутрішню силу, здатну проявитись у моменти загрози. Персонаж, який прийшов до нас із давніх міфів та легенд у сучасне життя, втілює єдине бажання всіх українців сьогодні – люто мститься кривдникам – і є уособленням праведної люті, яка палає у серцях кожного з нас. "Конотопська відьма" - фільм-терапія наших травм війни, що дає змогу прожити відчуття такої бажаної помсти, втілюючи біль у лють, проте залишає надію на світле майбутнє, - зазначила генеральний продюсер фільму Ірина Костюк.

Головну роль у фільмі виконала зірка серіалу "Моя улюблена Страшко" Тетяна Малкова. У картині також зіграли Тарас Цимбалюк, Павло Вишняков, Олена Хохлаткіна, Іван Шаран, Ярослав Шахторін, Артем Сагітов, Сергій Сосновцев.

Зйомки стрічки відбувалися у листопаді-грудні 2023 року. У роботі над фільмом брали участь військові консультанти, які надали бойову техніку для зйомок – справжній БТР, який став трофеєм у перші дні вторгнення на Житомирській трасі. Серед знімальної команди та акторів також можна зустріти чинних військових, зокрема автор ідеї та сценарист Ярослав Войцешек зараз проходить службу в лавах ЗСУ, ветеран війни Назар Грабар, військовий ЗСУ Олександр Печериця, чинний офіцер батальйону «Свобода» Володимир Ращук, а також військовий ЗСУ Даніель Салем, для якого "Конотопська відьма" стала кінодебютом.

Фільм-рефлексія, який візуалізує бажання помсти українців покажуть у кіно з 22 серпня Фото: надане FILM.UA

Фільм-рефлексія, який візуалізує бажання помсти українців покажуть у кіно з 22 серпня Фото: надане FILM.UA

Новини по темі: Кінопрем'єри фільми