17 червня
Завантажити ще

OpenAI після претензій Скарлетт Йоганссон прибере з ChatGPT "її" голос

OpenAI після претензій Скарлетт Йоганссон прибере з ChatGPT
Фото: Cindy Ord/Getty Images

Американська компанія OpenAI прибере із чат-бота ChatGPT "голос" Скарлетт Йоганссон після скарг актриси. Минулого тижня у ChatGPT з'явився чат-бот Sky, голос якого здався Йоганссон "занадто схожим на її власний". Про це повідомляє BBC.

- У той час як усі ми боремося з дипфейками і захищаємо свою роботу, свою індивідуальність, я вважаю, що ці питання заслуговують на абсолютну ясність, - заявила Йоганссон.

За словами актриси, дев'ять місяців тому розробники пропонували їй озвучити нового голосового помічника, але вона відмовилася. Подібна пропозиція їй надійшла за кілька днів до презентації чат-бота. Один із керівників компанії зв'язався з її агентом і закликав Йоганссон переглянути свою відмову, на що отримав ту саму відповідь. Після цієї історії артистка найняла адвоката, який написав два листи засновникам OpenAI із закликом пояснити, яким чином було створено голос Sky. Не виключено, що компанія надихнулася фільмом "Вона" за участю зірки, в якому Йоганссон озвучила віртуальну помічницю Саманту. У мережі одразу помітили, що голоси Sky та Саманти неймовірно схожі.

У відповідь на претензії в компанії зазначили, що чат-бот Sky в результаті озвучила інша актриса, проте не назвали її ім'я через політику конфіденційності.

- З поваги до Скарлетт Йоганссон OpenAI призупинила використання голосу Sky у своїх продуктах, - йдеться у заяві компанії.

В OpenAI також наголосили, що, окрім Sky, чат-бот має ще чотири варіанти голосів для озвучування відповідей: Breeze, Cove, Ember та Juniper. Усі вони належать акторам, із якими компанія офіційно співпрацювала.

Новини по темі: Скарлетт Йоханссон