Завантажити ще

Переможцем "Євробачення" став Nemo зі Швейцарії, Україна у ТОП-3

Переможцем
Фото: REUTERS/Leonhard Foeger

Переможцем "Євробачення-2024" став представник Швейцарії співак Nemo. За результатами голосування у фіналі, артист очолив турнірну таблицю з 591 балом (365 від журі та 226 від глядачів). На другому місці Хорватія (547), а на третьому – Україна. Нашу країну на конкурсі представляв дует Alyona Alyona та Jerry Heil. Артистки вийшли на сцену під 2 номером, виконавши трек Teresa & Maria. У фіналі дует отримав 453 бали (146 від журі та 307 від глядачів).

Задовго до фінального шоу Nemo також був одним із фаворитів букмекерських ставок із ймовірністю виграшу 15%. Це третя перемога для країни на конкурсі з моменту започаткування "Євробачення". У 1956 році Швейцарія провела конкурс і виграла його. Тоді країну представляла Ліз Ассіа з піснею Refrain. У 1988 році Селін Діон виграла конкурс з треком Ne partez pas sans moi.

Немо народився 1999 року в місті Біль. З раннього дитинства грає на скрипці, фортепіано та барабанах. Відомість отримав у 2016 році завдяки участі у конкурсі SRF Virus (#Cypher). У листопаді 2023 року Nemo у статті місцевому виданню назвав себе небінарним. Артист наполягає, щоб до нього зверталися на ім'я, і ​​використовували займенники they/them (вони/їхні). У своїй музиці Nemo торкаються таких тем, як гендерна ідентичність, психічне здоров'я та пошук свого місця в цьому світі.