28501
0
Завантажити ще

«Євробачення-2024»: від Ірландії – небінарна особа, а фіни, кажуть, кращі з часів Lordi

«Євробачення-2024»: від Ірландії – небінарна особа, а фіни, кажуть, кращі з часів Lordi
Фото: Instagram.com/bambiethug/

Букмекери вже активно роблять ставки на те, хто стане переможцем «Євробачення-2024». Звісно, поки що ці прогнози, як то кажуть, вилами по воді писані, адже ще навіть не всі країни представили своїх учасників або ж пісню.

Нині першу сходинку посідає харизматичний хорват Baby Lasagna, потіснивши наших alyona alyona & Jerry Heil на друге місце. І – заслужено, публіка від артиста у захваті.

Кого зі співаків ще обговорюють єврофани і що ці співаки презентують – слухала журналістка Коротко про.

Польща - Luna

Польщу на «Євробаченні» представить 24-річна співачка Luna із піснею The Tower (справжнє ім’я Олександра Катажина Вельгомас). У конкурсному треку Luna співає про внутрішню силу людини та перепони, які вона долає на шляху до щастя.

Кандидатуру артистки було обрано із 212 заявок шляхом закритого відбору за результатами голосування журі, призначених мовником TVP. У польському нацвідборі глядачі участі у голосуванні не беруть. Тому не всі поляки лишилися в захваті від такого рішення.

По-перше, у глядачів була своя фаворитка - Юстина Стечковська, яка зайняла друге місце. По-друге, у польській пресі пишуть, що співачка має однакове прізвище із власником місцевої популярної компанії Dawtona, яка виготовляє різноманітні види овочевої та фруктової консервації. То ж Олександру захейтили не лише за нудний трек, а й за те, що буцімто багатий батько купив доньці перемогу.

Польща бере участь у конкурсі з 1994 року і ще ні разу не перемагала. До речі, Юстина Стечковська уже представляла країну на «Євробаченні» у 1995 році. Тоді співачка зайняла 18-е місце з 23.

Хорватія - Baby Lasagna

Хорватію на конкурсі представить 28-річний співак Baby Lasagna із рок-піснею Rim Tim Tagi Dim (справжнє ім’я Марко Пурішич). 

Цікаво, що Baby Lasagna був першим дублером на випадок, якщо хтось із 24 кандидатів відмовиться від участі. Тому після відмови одного з музикантів Пурішич був оголошений учасником відбору і став його фаворитом. У фіналі артист отримав рекордні 247 балів телеглядачів (у другого місця лише 24). Єврофани у захваті від колоритного хлопця, а букмекери нині ставлять його на перше місце.

До того ж, представника Хорватії на «Євробаченні» допомагало обирати українське журі у складі співачки Світлани Тарабарової, продюсера «Радіо Промінь» Максима Яковенка та голови української євроделегації Оксани Скибінської. Переможця хорвати визначили за результатами голосування глядачів (50%) та національного (25%) й міжнародного журі (25%).

Хорватія бере участь у конкурсі з 1993 року і поки що не перемагала.

Ірландія - Bambie Thug

30-річні Bambie Thug (справжнє ім’я Кантрі Рей Робінсон) представлять Ірландію на «Євробаченні-2024». Співачка є небінарною особою (коли людина вважає, що не належть до жодної статі), тому просить використовувати до неї займенники «вони, їх». Конкурсна пісня Doomsday Blue набрала найвищу кількість балів – 12 як серед жюрі (національного та міжнародного), так і серед глядачів. У нацвідборі брало участь шість виконавців.

Bambie Thug критикували за прославляння сатанізму та захоплення магією, однак загалом пісня сподобалася багатьом своєю унікальністю. Видання Irish Time прогнозує, що трек викличе фурор у Мальме. А ірландський співак Джонні Логан, який переміг на «Євробаченні» в 1980 і 1987 роках, поділився з Sunday World думками, що пісня «може виграти цьогорічний конкурс».

Ірландія бере участь у конкурсі з 1965 року і має 7 перемог.

Ізраїль - Еден Голан

Представницею Ізраїлю на «Євробаченні» стала 20-річна Еден Голан: її виступ отримав найвищі оцінки як від суддів, так і від глядачів. Співачка народилася в Ізраїлі, але в дитинстві переїхала з родиною до Москви через роботу батька. На батьківщину вони повернулися два роки тому, після початку повномасштабної війни в Україні. 

Однак у соцмережах Еден обговорюють у зв’язку з тим, що свою музичну кар’єру вона будувала саме в Росії. У 2015 році співачка брала участь у відборі представника Росії на «Дитяче Євробачення». У 2016-му виступала на дитячому конкурсі «Нова хвиля» в тимчасово окупованому Криму. А у 2018-му була учасницею російського шоу «Голос. Діти» у команді Пелагеї, яка підтримує путінський режим. До 2022 року Голан випускала пісні російською мовою.  

Співачка розповідала, що через це її називають росіянкою і ставлять під сумнів право представляти Ізраїль на пісенному конкурсі. Раніше Голан також ділилася, що у Москві її часто турбували прояви антисемітизму, і за 13 років вона так і не звикла до їхнього менталітету та сірості.

Ізраїль бере участь у конкурсі з 1973 року та 4 рази здобував перемогу.

Ізраїль ще не представив конкурсну пісню. Фото: Facebook Eden Golan

Ізраїль ще не представив конкурсну пісню. Фото: Facebook Eden Golan

Фінляндія - Windows95Man

Фінляндію у Мальме представить епатажний гурт Windows95Man з піснею No Rules. Головний меседж треку: люди не мають соромитися бути такими, якими є, і кайфувати від життя.

Windows95man – творчий псевдонім 38-річного діджея та художника Теему Кейстері. Популярність Теему принесли його домашні відео на YouTube. Його персонаж Windows95Man виступає у коротких шортах та футболці з логотипом Windows95. Вокальну частину пісні виконує Генрі Піїспанен.

Єврофани під відео гурту пишуть, що це краще, що траплялося з фінами після Lordi, які принесли країні першу і поки що єдину перемогу у 2006 році. Фінляндія бере участь у «Євробаченні» з 1961 року.