Публіцист та письменник Віталій Капранов поділився подробицями раптової смерті брата-близнюка Дмитра, який помер 16 квітня. У пості Facebook Капранов розповів, що в момент трагедії знаходився поряд із братом і намагався його реанімувати, робив йому штучне дихання та масаж серця, але, на жаль, це не дало результатів. У чоловіка стався розрив аорти.
– Не для співчуття, а для інформації. Ми, тобто я, читаю УСІ коментарі і вдячний всім, хоч фізично не можу навіть поставити всім лайки. Дмитро помер у мене на руках. Я робив йому штучне дихання і масаж серця, але на жаль, це було безсенсовно, бо порвалася аорта. Я не впорався, а от він у своєму житті двічі реанімував людей і двічі успішно. На вулиці, випадково. Так що вчитеся робити штучне дихання. Якщо немає таких тяжких випадків, як розрив аорти, це може врятувати, – уточнив Віталій Капранов.
Письменник присвятив братові некролог, у якому зазначив, що вони з Дмитром «залишилися одним цілим навіть незважаючи на смерть», дотримувалися однакових принципів та завжди захищали культурну спадщину України.
– Він поклав своє життя за цю націю, за цих людей, за цю культуру. Ми могли б спокійно жити, заробляти грубі гроші в іншому бізнесі та надувати щоки на публічних заходах. А натомість витрачали сотні тисяч доларів на книги, вкладалися в розвиток ринку та його інформаційне забезпечення. І боротьба за заборону ввезення російських книг теж була нашою роботою, на жаль, виявилося, що потрібна була війна, щоб держава нарешті зробила це, але в результаті видавці стали реально заробляти гроші на українських книгах, а двадцять років тому вони ледве тліли, - заявив він. Віталій Капранов. - Ми захищали бібліотеки та книгарні від знищення, ми писали публіцистику про культуру та мову – наприклад, знаменитий Закон Братів Капранових, який встановив зв'язок між кількістю бібліотек та кількістю голосів за Януковича. Ми захищали культуру від політиків, організовуючи акцію Україна — зона культурного лиха та змусили політиків відступити.
Дмитро Капранов раптово помер 16 квітня у віці 56 років через проблеми із серцем. Брати Капранови є засновниками видавництва "Зелений пес", авторами романів "Рута" (2020), "Забудь-ріка" (2016), "Кобзар 2000" (2001) та авторами YouTube каналу про історію України "імені Т.Г. Шевченка", на який підписано понад 900 тисяч користувачів