Завантажити ще

Зброярку фільму "Іржа" засудили до 1,5 року в'язниці за вбивство українки

Зброярку фільму
Фото: Eddie Moore-Pool/Getty Images

Зброярку Ганну Гутьєррес-Рід, звинувачену у вбивстві українки Галини Гатчінс на зйомках фільму "Іржа", засудили до 18 місяців в'язниці. Водночас Гутьєррес-Рід була виправдана за звинуваченням у фальсифікації доказів у справі про вбивство. Про це повідомляє Assosiated Press.

Вирок Гутьєррес-Рід ухвалила суддя з Нью-Мексико Мері Марлоу Соммер, яка також веде суд над Алеком Болдвіном.

- Ви були зброяркою, тим, хто стояв між безпечною зброєю та зброєю, яка могла вбити людину, - сказала суддя. - Ви одна перетворили безпечну зброю на смертоносну. Якби не ви, міс Гатчінс була б жива, чоловік - зі своєю партнеркою, а маленький хлопчик - зі своєю матір'ю.

Прокурор Карі Моррісі просила суддю призначити максимальний термін ув'язнення та віднести дівчину до категорії "тяжких насильницьких злочинців". Сама Гутьєррес-Рід заявила судді, що вона не таке чудовисько, якою її виставляють, і на зйомках намагалася зробити все можливе, незважаючи на відсутність "належного часу, ресурсів та персоналу". Ув'язнена планує оскаржити рішення суду.

Трагедія сталася 21 жовтня 2021 року під час зйомок у Нью-Мексико. Актор Алек Болдвін вистрілив у оператора Галину Гатчінс та режисера Джоела Соуза. Внаслідок цього українка померла в лікарні, а режисер отримав поранення в області ключиці. У ході розслідування справи з'ясувалося, що зброярка фільму Ганна Гутьєррес-Рід помилково зарядила бойовий патрон замість холостого в пістолет Болдвіна. Як ці патрони опинилися на знімальному майданчику, досі невідомо.

Алеку Болдвіну висунули звинувачення за двома пунктами у справі про ненавмисне вбивство. Проте через три місяці їх було скасовано, коли захист артиста висунув у суді питання про те, чи був пістолет справний у момент пострілу. Пізніше прокурори знову висунули звинувачення проти артиста після проведення додаткових експертиз. Сам Болдвін не визнав себе винним за звинуваченням у ненавмисному вбивстві. Суд над актором відбудеться у липні.

У березні минулого року перший помічник режисера Девід Голлс визнав себе винним у порушенні закону із використанням зброї на зйомках фільму. Йому було винесено вирок – шість місяців умовного терміну без випробувального терміна.

Новини по темі: Вбивство вирок