Завантажити ще

Євгену Клопотенку відмовили у відкритті ресторану в Японії через думку, що борщ - "російська страва"

Євгену Клопотенку відмовили у відкритті ресторану в Японії через думку, що борщ -
Фото: instagram.com/klopotenko

Шеф-кухарю та ресторатору Євгену Клопотенку відмовили у відкритті українського ресторану в Японії через борщ, оскільки вважають цю страву "російською". Про це Клопотенко розповів у Instagram, показавши лист із відповіддю від японських рестораторів.

- Живеш собі, працюєш, ведеш переговори щодо відкриття українського закладу в Японії.
І тут на тобі: японці не хочуть відкривати монозаклад з борщем, тому що у них - увага: "поширена думка, що борщ це російська страва". Зрозуміло, що люди обходитимуть це місце десятою дорогою, тому що осудні японці, на щастя, історично є русофобами. І ось ми як би на одному боці барикад, а виходить якась нісенітниця, - зазначив шеф-кухар.

Клопотенко також наголосив, що ситуація є "прекрасним прикладом глибини російської пропаганди" в Японії.

- Ні, ця ситуація не зменшує масштабу наших старань. Вона лише означає, що треба працювати ще наполегливіше над популяризацією української думки та української кухні у світі. Наполегливіше контрпропагувати. І як же добре, що завзяття українцям вистачає, – додав він.

Євген був одним з ініціаторів включення українського борщу до списку світової культурної спадщини. У липні 2022 року українська страва була внесена до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Клопотенку 37 років. Він переможець 5-го сезону кулінарного шоу "МайстерШеф". У 2019 році став співзасновником київського ресторану української кухні "Сто років тому вперед", а пізніше відкрив ще кілька закладів та бар. У 2021-му розробив нове шкільне меню зі 160 страв з ініціативи першої леді України Олени Зеленської.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Yevhen Klopotenko (@klopotenko)

Новини по темі: Євген Клопотенко