28501
0
16 квiтня
Завантажити ще

Активісти увірвалися до резиденції Чарльза ІІІ у Шотландії та вимагають знизити ціни на продукти

Активісти увірвалися до резиденції Чарльза ІІІ у Шотландії та вимагають знизити ціни на продукти
Фото: twitter.com/Thisis_Rigged

Активісти організації This Is Rigged увірвалися до резиденції короля Чарльза ІІІ в Единбурзі. Протестувальники сіли за королівський стіл, після чого почали їсти їжу з пластикового посуду та пити чай із фляг, а також розгорнули транспаранти з різними гаслами, у тому числі з написом "Народ сильніший за лорда". Вони вимагали знизити ціни на продукти харчування, зокрема на дитячі суміші, до рівня цін березня 2021 року, а від влади - створити громадський центр харчування з державним фінансуванням на кожні 500 сімей у Шотландії. Про це повідомляє видання Express.

- Коли численні кризи, з якими ми стикаємося, продовжують посилюватися, стає все більш очевидним, що ті, хто володіє владою, не приходять на допомогу, а прибуток знову переважає над людьми. Все у наших руках... Нам потрібно висловити свою позицію, бо це наше майбутнє, - сказала 22-річна студентка із Глазго активістка Жозепджін О'Коннор.

Активісти залишаються у резиденції й досі, а крило палацу тимчасово закрите для публіки.

- Ми закликаємо шотландський уряд зустрітися з нами, щоб обговорити впровадження громадських центрів харчування у Шотландії, - дайте нам тепле місце, щоб поїсти, або ми знайдемо його будь-де... включаючи палац, - йдеться у пості організації.

Король Чарльз та королева Камілла наразі перебувають не у Шотландії. Раніше монарх знаходився у Сандрінгемі, де він відновлювався після госпіталізації, а потім вирушив до Лондона для лікування раку.