18 травня
Завантажити ще

У Луврі екоактивісти вилили суп на картину "Мона Ліза"

У Луврі екоактивісти вилили суп на картину
Фото: скріншот відео

У Луврі дві активістки руху Riposte Alimentaire кинули банки з томатним супом у картину Леонардо да Вінчі "Мона Ліза". Жінки зважилися на акцію протесту з метою просунути право на здорове та стійке харчування. Про це пише BBC.

На опублікованому в соцмережах відео видно, як активістки знімають верхній одяг та у футболках з написом "Харчова контратака" обливають картину супом, а потім встають біля неї, вимовляючи: "Що важливіше? Мистецтво чи право на здорову та стійку їжу? Ваша сільськогосподарська система хвора. Наші фермери помирають на роботі".

Після цього охорона музею ставить перед ними чорні ширми та просить людей евакуюватися із зали. На щастя, картина да Вінчі була під захисним склом і не постраждала.

Акцію пов'язують із протестом фермерів, який вже декілька днів відбувається у Парижі. Вони вимагають не підвищувати ціну на паливо та надати їм вигідні умови для роботи. У п'ятницю активісти перекрили головні дороги для в'їзду до Парижа та виїзду з нього.

Міністр культури Франції Рашида Даті після інциденту заявила, що "ніякі причини" не можуть виправдати напад на "Мону Лізу".

- Мона Ліза, як і наша спадщина, належить майбутнім поколінням. Жодна причина не може виправдати її знищення! Я пропоную свою повну підтримку співробітникам Лувру, – зазначила Рашида Даті у соцмережі Х.

Картина "Мона Ліза" є одним із найвідоміших творів мистецтва у світі і не вперше зазнає пошкодження. У 1911 році вона була вкрадена з Лувру співробітником музею Вінченцо Перуджіа. Чоловік сховався на ніч у шафі, аби забрати картину. Вона була знайдена через два роки, коли він спробував продати її антиквару у Флоренції. З початку 1950-х років "Мона Ліза" знаходилася за захисним склом після того, як була пошкоджена відвідувачем, який вилив на неї кислоту. У 2019 році скло замінили на куленепробивне. У 2022 році один з активістів кинув у картину торт, закликаючи людей "думати про Землю".

"Мона Ліза" офіційно визнана безцінною, хоча, за оцінками експертів, її вартість сьогодні коливається від 850 мільйонів до 2,5 мільярда доларів.

@c007back

У Парижі, два eco-activists витрачений суп за Leonardo da Vinci's Mona Lisa. Це зроблено в Louvre a few hours ago. Representatives of Riposte Alimentaire намагається помітити інтерес до проблем в сільськогосподарському секторі в Франції з цим актом. The painting був не damaged, as it is protected by bulletproof glass.

♬ original sound - c007back