13 червня
Завантажити ще

Режисер "20 днів у Маріуполі" під час нагородження BAFTA зі сцени нагадав про війну та Авдіївку

Режисер
Фото: REUTERS/Hollie Adams

Українського режисера Мстислава Чернова минулої ночі було удостоєно премії BAFTA за створення документального фільму "20 днів у Маріуполі". Під час нагородження в лондонському Альберт-холі Чернов виступив із потужною промовою, в якій знову нагадав про жорстоку війну Росії проти України та згадав про Авдіївку.

– Це не про нас. Йде мова про Україну, про мешканців Маріуполя. Я хочу наголосити на цьому. Вчора пало ще одне українське місто. Росія окупувала Авдіївку та багато міст до цього. Історія Маріуполя – це символ всього, що відбувається, символ боротьби, символ віри, і дякую, що ви посилили наш голос, і давайте продовжувати боротися, – сказав режисер зі сцени.

Фільм Чернова розповідає про початок повномасштабного вторгнення РФ в Україну, зокрема про облогу Маріуполя у лютому-березні 2022 року. У кінострічці показані наслідки прильотів, бомбардування окупантами пологового будинку та порятунок автора стрічки та його колег з Associated Press з оточеного російськими військами міста.

Тріумфатором церемонії став фільм Крістофера Нолана "Оппенгеймер", який отримав шість нагород, у тому числі за "кращий фільм", монтаж та "кращого актора" (Кілліан Мерфі). У картини "Бідолашні створіння" п'ять нагород, а у кінострічок "Зона інтересів" та "Залишені" - по дві.

Новини по темі: Документальне кіно