28501
0
26 лютого
Завантажити ще

Зірка фільму "Носоріг" Сергій Філімонов очолив батальйон "Вовки Да Вінчі"

Зірка фільму
Фото: facebook.com/serhii.filimonov.98

Лідер руху "Гонор" Сергій Філімонов, який зіграв у фільмі Олега Сенцова "Носоріг", очолив батальйон "Вовки Да Вінчі". Про це військовий повідомив у соцмережах 6 лютого, записавши відеозвернення.

- З сьогоднішнього дня я обіймаю посаду командира батальйону "Вовки да Вінчі". Для мене це велика честь бути командиром у підрозділі мого друга Дмитра Коцюбайла, підрозділу, який має його ім'я, - зазначив Філімонов.

У ролику Філімонов також закликав українців поповнити лави їхнього батальйону. За його словами, у боях братимуть участь лише люди, які пройдуть підготовку з інструкторами.

- Ми пройшли вогонь і воду разом - Соледар, Бахмут, Лисичанськ... І зараз наш батальйон готовий до нових звершень! Тому закликаю українців приєднуватися до наших лав! Разом ми непереможні! Слава Україні! - наголосив він.

Сергій Філімонов пішов добровольцем на фронт після вторгнення Росії у 2014 році. Брав участь у звільненні Маріуполя, Мар'їнки, боях за Іловайськ у складі полку "Азов". На початку повномасштабної війни створив бойовий підрозділ "Гонор", у складі якого пізніше приєднався до батальйону "Вовки Да Вінчі".

Дмитро Коцюбайло (Да Вінчі) воював на передовій з початку війни Росії проти України, очолював 1-й окремий механізований батальйон Сухопутних військ ЗСУ "Вовки Да Вінчі". У грудні 2021 року отримав звання Герой України. Загинув у боях за Бахмут 7 березня 2023 року.