Завантажити ще

Оксана Забужко, Амаль Клуні, Мішель Обама потрапили до списку BBC "100 жінок-2023"

Оксана Забужко, Амаль Клуні, Мішель Обама потрапили до списку BBC
Фото: bbc.com

Українська письменниця Оксана Забужко, радник з питань кліматичної політики Ірина Ставчук та захисниця прав дітей Олена Розвадовська потрапили до списку ВВС зі 100 жінок, які надихають та впливають на світ у 2023 році. Про це повідомляється на сайті ВВС.

До списку також потрапили правозахисниця Амаль Клуні, зірка фільму "Барбі" Америка Феррера, колишня перша леді США Мішель Обама, володарка "Золотого м'яча" Айтана Бонматі та жінки, які допомагають боротися зі зміною клімату й розробляють заходи для того, щоб можна було адаптуватися до його наслідків.

Письменниця Оксана Забужко

Оксана Забужко – автор понад 20 літературних творів, серед яких художня проза, поезія та публіцистика. Її книги перекладені 20 мовами й відзначені безліччю національних і міжнародних нагород, серед яких літературна премія Центральної Європи "Ангелус", Національна премія України імені Тараса Шевченка та орден Почесного легіону Франції. Міжнародну популярність Забужко принесли романи "Польові дослідження з українського сексу" та "Музей покинутих секретів".

Радник з питань кліматичної політики Ірина Ставчук

Експерт із кліматичної політики Ірина Ставчук з 2019-го по 2022 рік  обіймала посаду заступника міністра захисту навколишнього середовища та природних ресурсів України, відповідала за урядову політику в галузі змін клімату, європейської інтеграції, міжнародних відносин та збереження біорізноманіття. Вона є співзасновником двох екологічних громадських організацій: Центру екологічних ініціатив "Екодія" та "Асоціації велосипедистів Києва". Ставчук також співпрацює із "Європейським кліматичним фондом", де займається українськими програмами, спрямованими на розробку екологічно чистих і стійких до зміни клімату рішень для повоєнного відновлення країни.

Захисниця прав дітей Олена Розвадовська

Олена Розвадовська є засновницею благодійного фонду "Голоси дітей", який надає психологічну підтримку дітям, які постраждали внаслідок бойових дій. Наразі у фонді працюють понад 100 психологів у 14 центрах. За цей час співробітники допомогли десяткам тисяч дітей та батьків. Олена також видала книгу "Війна голосами дітей" та брала участь у роботі над документальним фільмом "Дім зі скалок", який потрапив до списку номінантів на "Оскар-2023"

Новини по темі: Жінки рейтинг список