13 червня
Завантажити ще

Створений у копродукції з Україною фільм "Фотофобія" висунули від Словаччини на премію "Оскар"

Створений у копродукції з Україною фільм
Фото: facebook.com/ArthouseTraffic

Словаччина висунула на премію "Оскар" фільм "Фотофобія", створений спільно з Чехією та Україною. Стрічка боротиметься за номінацію у категорії "Кращий міжнародний повнометражний фільм". Про це повідомляється на офіційній сторінці компанії "Артхаус Трафік" у Facebook.

Кінострічка створена за участю режисерів Івана Остроховського та Павола Пекарчика, а продюсером від України виступив Денис Іванов.

Сюжет фільму розповідає про 12-річного Нікі, який живе та ховається від війни на станції харківського метро разом із родиною. Денне світло - синонім смертельної небезпеки, і хлопчику не дозволяють виходити назовні. Блукаючи по закинутих вагонах та заповнених платформах, Нікі зустрічає 11-річну Віку, і перед ним відкривається новий світ. Коли їхній зв'язок зміцнюється, діти знаходять сміливість знову відчути сонце на своїх обличчях.

Стрічка вже отримала приз Europa Cinemas Label Award та була презентована у програмі Giornate degli Autori у рамках Венеціанського кінофестивалю.

2023 року за премію "Оскар" від України боротиметься документалка "20 днів у Маріуполі" українського журналіста та фотографа Мстислава Чернова. У кінострічці показано початок окупації Маріуполя, бомбардування пологового будинку та порятунок автора стрічки і його колег із Associated Press з оточеного російськими військами міста.

Шорт-лист від Американської академії кінематографічних мистецтв та наук стане відомим 21 грудня, а список номінантів оголосять 23 січня. Майбутня церемонія кінопремії "Оскар" відбудеться 10 березня 2024 року.

Новини по темі: фільми Оскар