13 червня
Завантажити ще

За номінацію на "Оскар" від України боротиметься документалка "20 днів у Маріуполі"

За номінацію на
Фото: facebook.com/ArthouseTraffic

Оскарівський комітет обрав фільм, який представлятиме Україну на премії "Оскар". Цього року за номінацію у категорії "Кращий міжнародний повнометражний фільм" боротиметься картина "20 днів у Маріуполі" українського журналіста та фотографа Мстислава Чернова, фотографа Євгена Малолєтки та продюсера Василиси Степаненко.

Фільм був обраний шляхом голосування членами Українського Оскарівського комітету, голова якого - Валентин Васянович. У національному відборі також брали участь картини "Залізні метелики" Романа Любого, "Памфір" Дмитра Сухолиткого-Собчука, "Терикони" Тараса Томенка та "ШТТЛ" Адрієна Волтера.

У кінострічці показано початок повномасштабного вторгнення РФ, бомбардування окупантами пологового будинку та порятунок автора стрічки і його колег з Associated Press з оточеного російськими військами міста.

Шорт-лист від Американської академії кінематографічних мистецтв та наук стане відомим 21 грудня, а список номінантів оголосять 23 січня. Майбутня церемонія кінопремії "Оскар" відбудеться 10 березня 2024 року.

Новини по темі: фільми Оскар