3 жовтня
Завантажити ще

Гурт KOLABA – про кліпи з Білозір та Бобулом, осучаснення хітів та українську музику

Гурт KOLABA – про кліпи з Білозір та Бобулом, осучаснення хітів та українську музику
Фото: Instagram.com/kolaba.music/

Андрій Павлеса та Владислав Крипак заснували проєкт KOLABA 8 квітня 2022 року. Хлопці взялися робити колаборації з різними артистами в нових для них стилях та ремікси. «А липи цвітуть» музиканти записали з Іво Бобулом, «Горобину ніч» - з Оксаною Білозір, «А калина не верба» чи «Ой, мамо, люблю Гриця» - з народними колективами.

Ми поговорили з музикантами про те, як вони дають нове дихання нашим улюбленим хітам.

- Андрію, Владиславе, хочу почати з ваших колаборацій з Оксаною Білозір та Іво Бобулом, адже ви робите класну річ. Ми з колегами часто говорили про те, що наш шоу-бізнес давно поділений на два табори. Артистів старшого покоління, тих, кому за 50, якось витіснили з телебачення, їх не побачиш на престижних шоу-бізнесових подіях, окрім одиниць. Чому ви вирішили робити такі колаборації?

- Однією із основних цілей нашого музичного проєкту є розвиток та популяризація української музики. Оксана Білозір та Іво Бобул - народні артисти України, які робили це ще до нас. Ми слухали ці хіти з дитинства, їх обожнювали наші батьки і всі представники їхнього покоління. Тому ми вирішили телепортувати легендарні твори у майбутнє, щоб підтримати їх та показати ці роботи іншому поколінню українців. Часи змінюються, музика також, але теми вічні.

- Ви, так би мовити, робите непопулярні речі – взялися популяризувати те, що ми відкидаємо. Маю на увазі, за це мало хто б взявся, бо це ризик. Легше ж зробити дует з кимось, хто зараз в тренді, на кого рекламодавці дають кошти і так далі. Ви ризикувати не боїтеся?

- Проєкт KOLABA ми створили на початку війни 8 квітня 2022 року для підтримки морального духу ЗСУ та всього населення України. Ми розуміли, наскільки це важливо в даній ситуації, тому просто робили те, що вміємо, бо хотіли допомогти.

- А як починалося ваше спілкування з Іво Бобулом та Оксаною Білозір?

- Ми запропонували Іво Бобулу та Оксані Білозір зробити нові версії легендарних творів, і єдине, що ми просили, - не втручатись у творчий процес, оскільки ми хочемо показати наше бачення цих робіт.

- Вони одразу погодилися? Це все ж таки нові стилі.

- Іво Васильович погодився, коли ми показали демо, яке вже набирало мільйони переглядів в TikTok, це був сильний аргумент. З Оксаною Білозір нас познайомив її концертний директор. В нас вже був успішний кейс з Іво Васильовичем, ми поспілкувалися та домовились.

- Я не пам’ятаю, щоб у Іво Васильовича був з кимось з молодих артистів кліп. Чому кліп вирішили зняти саме з ним?

- Для нас ця робота надзвичайно цінна. Це наш дебютний кліп. Ми не хотіли просто візуалізувати себе, важливо було передати емоцію та дух пісні. Без Іво Васильовича це було б неможливо.

- Пісні «А липи цвітуть» і «Горобина ніч» ви обирали?

- Ми завжди обираємо лише ті пісні, які нам подобаються, це є основним критерієм.

- Легко вам даються отакі осучаснення?

- Це творчий процес, по-різному буває. Над деякими роботами ми працювали кілька місяців.

- Власне ваша назва KOLABA вже каже, що це колаборації. Дуети, кавери, ремікси і так далі – це добре. А власні пісні будуть?

- Так, все правильно. Обов'язково будуть, зовсім скоро ще багато цікавого. Головне – перемога. Слава Україні!