13 червня
Завантажити ще

Один із найдорожчих українських фільмів "Довбуш" вийде у прокат у День Незалежності

Один із найдорожчих українських фільмів
Фото: FiLM.UA

Український історичний екшн "Довбуш", показ якого перенесли через повномасштабну війну, вийде у прокат 24 серпня, у День Незалежності. Про це повідомляється на офіційній сторінці фільму у соцмережах.

– Ми недарма обрали прем’єрну дату 24 серпня. Це щорічне нагадування — ми вільні та незалежні, і сьогодні вкотре виборюємо це право не лише на полі бою, а й в культурі, бізнесі, політиці... Повстанець Олекса так само прагне справедливості та виборює свою та свободу свого народу, як і мільйони українців сьогодні. Ми очікуємо, що це кіно збере біля великих екранів сотні тисяч українців і нагадає, чому українська нація бореться й обов’язково переможе, - зазначив директор кінотеатрального спрямування у FILM.UA Distribution Надія Коротушка.

Фільм розповість про події ХVIII століття, коли українська нація вкотре зазнавала утисків і опинилася під владою Московської держави та Речі Посполитої. Через жорстоке правління польської шляхти гуцули біжать у гори. А брати Олекса та Іван Довбуші прагнуть помститися панам за вбивство батьків. Вони обидва поза законом, обидва розбійники, а згодом між ними починається ворожнеча. Іван хоче грошей, Олекса – справедливості.

– Ця історія про перемогу над смертю народилася давно. Про Довбуша склали сотні легенд і десятки пісень. Легенда про лицаря Карпат прожила століття, але в цю мить стала особливо важливою. Зараз вона зачіпає кожного з нас. Перед лицем війни, болю і втрат ми сьогодні питаємо себе: "Чи варто боротися?Чи варто жертвувати життям заради інших? Чи пам'ятатимуть колись нащадки наші діяння? Чи знатимуть, як ми любили і як відчайдушно захищали свою землю?". У нашому фільмі ми розкажемо про того, кого не зламала доля, хто повернув віру в перемогу, про того, хто зборов страх. Але ми розкажемо ще й таку історію, про яку ще ніхто не розказав. Ми її покажемо так, як ніхто ще не показував, – поділився режисер картини Олесь Санін.

Для зйомок фільму команда відроджувала ремесла та реставрувала унікальні техніки бою, вивчала музичну, матеріальну та нематеріальну культуру часу, в якому розгортаються події фільму. Щоб максимально точно відтворити образ головного героя, знімальна група ретельно вивчила "епоху Довбуша" з польських та українських архівних документів, численних літературних джерел, історичних монографій. Головні ролі у картині зіграли актори Сергій Стрельников, Олексій Гнатковський та Дар'я Плахтій.

"Довбуш" - один із найдорожчих українських фільмів з часів незалежності. За даними сайту MBR, бюджет проєкту становив майже 120 млн грн, 65 з яких виділено з держбюджету. Картину знімали із серпня 2018 року. Прем'єра фільму мала відбутися 12 травня 2022 року, але через повномасштабне вторгнення РФ показ відклали.

Новини по темі: Кінопрем'єри фільми