19 червня
Завантажити ще

СТБ відклав показ серіалу "Останній лист коханого" з росіянином, якому замінили обличчя

СТБ відклав показ серіалу
Фото: відеоскриншот youtube.com/СТБ

Телеканал СТБ за кілька годин до прем'єри відклав показ серіалу "Останній лист коханого", де обличчя російського актора Прохора Дубравіна за допомогою дипфейка замінили на обличчя українського актора Дмитра Саранскова. Про це повідомляється на сторінці телеканалу в соцмережах.

- Телеканал СТБ ухвалив рішення відкласти показ українського серіалу "Останній лист коханого". Мовник проведе додаткові індустріальні консультації для обговорення та ратифікації використання цифрових технологій у контенті, в тому числі враховуючи кращий міжнародний досвід, - сказано в пості.

Подивитися цю публікацію в Instagram

Публікація від Телеканал СТБ🇺🇦 (@stbua)

Історія скандалу

Хвилю обурення у соцмережах викликав анонс серіалу, де за допомогою технологій "підчистили" участь у проєкті російського актора Прохора Дубравіна, що він сам і підтвердив у соцмережах. Серіал було знято  до повномасштабного вторгнення РФ російською мовою, але для показу на ТБ його дублювали українською. Дізнавшись про заміну, українські актори випустили колективне звернення до мовника з вимогою не транслювати проєкт в ефірі.

У лютому 2023 року керуючий директор СТБ Людмила Семчук в інтерв'ю MBR заявила, що телеканал має чітку позицію – не виводити в ефір серіалів із російськими акторами. З цієї ж причини мовник скасував прем'єру четвертого сезону серіалу "Кріпосна", в якому брали участь російські актори. Для дистрибуції серіал також дублювали українською. Сцени, що залишилися, дознімали влітку 2022 року в Польщі, замінивши російських акторів дублерами.

Актори Прохор Дубравін та Дмитро Сарансков, обличчя яких

Актори Прохор Дубравін та Дмитро Сарансков, обличчя яких "схрестили" у новому проєкті СТБ. Фото: колаж KP.UA

Новини по темі: Серіали Телебачення