Завантажити ще

Чехію на "Євробаченні-2023" представить гурт Vesna, до складу якого входить росіянка

Чехію на

Чехію на Євробаченні-2023 у Ліверпулі представить гурт Vesna із піснею My sister's crown (Корона моєї сестри). До складу колективу входять представниці чотирьох країн - Чехії, Болгарії, Словакії та Росії. Про це повідомили на сторінці Нацвідбору в Інстаграм.

Приспів My sister's crown звучить українською мовою, а куплети болгарською, чеською та англійською. За словами учасниць гурту, цією піснею вони висловлюють підтримку своїй "сестрі" - Україні. Корона у пісні згадується як символ суверенітету - індивідуального і національного. 

- Ще тоді, коли ми прийняли рішення записати пісню My Sisters Crown і зареєструвати її на конкурсі, було зрозуміло, що цьогорічне Євробачення не відбудеться в країні-переможці минулорічного конкурсу. Ми вирішили зробити мистецький вибір, щоб віддати належне нашій рідній сестрі – Україні. Тому приспів звучить українською мовою. Оскільки Україна зараз переживає дуже непростий час, ми хотіли висловити нашу відверту підтримку Україні в ці важкі часи, - сказано на сторінці гурту в Інстаграм.

Однією з учасниць колективу є росіянка Олеся Очеповська, яка останні роки живе в Чехії. На сторінці в Інстаграм вона розмістила декілька постів з хештегом "нет_войне".

В Україні пісню гурту Vesna критикували через участь у ньому росіянки та неодназначний меседж про "сестринство" слов'янських народів після року повномасштабного російського вторгнення.

Новини по темі: Євробачення