Завантажити ще

Раміна Есхакзай про можливість інтерв'ю з росіянами: Можна кликати тих, які послідовні у своїх діях

Раміна Есхакзай про можливість інтерв'ю з росіянами: Можна кликати тих, які послідовні у своїх діях
Фото: особистий архів Раміни Есхакзай

YouTube-інтерв'юер Раміна Есхакзай відповіла хейтерам, які досі дорікають за провини, здійснені в минулому. Зокрема, за її поїздки до Москви та інтерв'ю із російськими зірками. В інтерв'ю "КП в Україні" вона заявила, що усвідомила свої помилки і більше не хоче виправдовуватися за те, що сталося.

- Так, це неправильно. Треба визнавати свої помилки. Але мені набридло, що я тепер все життя маю виправдовуватися. От що ще мені треба зробити? Коли у мене були думки про самогубство, я думала: що має відбутися? Сказати свою адресу - хай прийдуть і мене розстріляють, чи що? Я не можу змінити своє минуле. Я можу помилятися, як і всі інші люди. Тоді візьміть і просто нас всіх розстріляйте, якщо не можете вибачити і не готові жити зі мною в одній країні. Я вже навіть пропонувала – хай мене перевірить СБУ, нащо мене постійно хейтити?– зазначила Раміна.

Після початку повномасштабної війни журналістка неодноразово задавалася питанням, чи варто запрошувати на інтерв'ю росіян. В якості прикладу Раміна згадала політика і відеоблогера Максима Каца, який, як з'ясувалося пізніше, був "за" вторгнення Росії до України.

- Я думала, що він за нас. Виявилося, помилялася. Його імперське мислення я побачила тільки кілька місяців тому, коли почитала його твіти. Хоча на початку війни він казав абсолютно нормальні речі – що напала Росія, правильно подавав хронологію. Я дивилася його історичні фільми і жодної проблеми за ним не помічала. А коли він почав видавати свої твіти, зрозуміла, чому мене критикували за Каца. Думаю, проблема не в тому, що я брала у нього інтерв’ю, а в тому, що я не була до нього в опозиції, коли він казав якісь не дуже прийнятні речі про Україну і українців. Якби я йому тоді заперечила, це вже була б інша історія, - уточнила блогерка.

Есхакзай готова робити винятки лише для тих, хто виступає проти путінського режиму і не "перевзувається на ходу".

- Я про себе думала: чи можу я чесно для себе сформулювати таку тезу, що абсолютно всі, хто має російське походження, погані люди, що їм всім треба плювати в обличчя, що вони не можуть бути за Україну і їхніх дітей можна вбивати. Я не можу сказати, що абсолютно всі росіяни погані. Також я не можу сказати, що й абсолютно всі українці хороші. Тоді я себе обману. Якщо я бачу, що людина працює на перемогу України і якщо її проукраїнські думки можуть бути донесені до людей, які живуть в Німеччині, Литві, Латвії, навіть в тій же Росії, які не розуміють, що коїться, які ще думають «а чому не можна домовитися», то чому ні? Таких людей, як, наприклад, російський адвокат Марк Фейгін, які послідовні у своїх діях, визнавали анексію Криму, були проти путінського режиму, які не перевзулися, - їх можна кликати до себе, щоб вони пояснювали на пальцях, що ж все таки відбувається і що не так, - поділилася інтерв'юерка.

Раніше Раміна також відповіла підписникам, які поскаржилися на російську рекламу під її відео на YouTube.

Новини по темі: Блогери