24 червня
Завантажити ще

Викидень, цькування у ЗМІ та сварка з принцом Вільямом: нові одкровення герцогів Меган та Гаррі

Викидень, цькування у ЗМІ та сварка з принцом Вільямом: нові одкровення герцогів Меган та Гаррі
Фото: кадр з документального фільму Netflix

Британський принц Гаррі та герцогиня Сассекська Меган Маркл у заключних серіях документального фільму Netflix поділилася спогадами, як проходило їхнє весілля, а також чому пара вирішила скласти королівські повноваження та віддалитися від британської монархії. Ось, що нового ми дізналися з трьох фінальних епізодів:

Неопубліковані фотографії з королівського весілля

У фільмі пара поділилася раніше неопублікованими фотографіями від дня весілля - від прибуття Меган до каплиці Святого Георгія до офіційного прийому, де молодята розрізали торт мечем. За словами Меган і Гаррі, на вечірці в Георгіївській залі вони багато веселилися, їхній перший танець був під трек "Land of 1000 Dances" Вілсона Пікетта, а мама герцогині у першому ряду слухала виступи Елтона Джона. Після урочистості подружжя оселилося в Кенсінгтонському замку - але не в головній будівлі, як думає більшість, а в невеликому котеджі з низькими стелями, який знаходиться поруч.

Фото: кадр із документального фільму Netflix

Фото: кадр із документального фільму Netflix

Фото: кадр із документального фільму Netflix

Фото: кадр із документального фільму Netflix

Меган хотіла накласти на себе руки через таблоїди

Після того, як Меган вирішила допомогти жіночій мусульманській громаді, що залишилася без дому, вона формально стала ключовою королівською фігурою, про яку постійно писала преса. З того моменту таблоїди почали порівнювати дружину принца Гаррі з принцесою Діаною, згадуючи, що після неї Меган, а не Кейт Міддлтон, першою почала змінювати імідж британських монархів. Друзі закоханих вважають, що з того моменту решта членів королівської родини відчула в парі певну загрозу. Пізніше інтерес таблоїдів до Маркл змінився на критику. Про неї почали писати вигадані новини та чутки, чим довели Меган до депресії. Мати герцогині згадала, як дочка зізналася, що хоче накласти на себе руки. Про травлю було відомо і королівській сім'ї, але, за словами Гаррі, ніхто нічого не зробив, аби це припинилося. З того часу відносини двох принців зіпсувалися остаточно.

- І той факт, що справа дійшла до такої стадії, змусив мене розсердитися і засоромитись. Я не дуже добре справлявся з цим. Я ставився до цього як до "інституційного Гаррі", а не як до "чоловіка Гаррі". І те, що оволоділо моїми почуттями, було моєю королівською роллю. Мене вчили більше турбуватися про те, що люди подумають, якщо ми не підемо на цей захід, ми запізнимося. Озираючись зараз назад, я ненавиджу себе за це. Те, що Меган було потрібно від мене, було набагато більше, ніж я міг дати, - розповів про пережите принц Гаррі.

Королівська родина захищала Вільяма, а не Гаррі

Після того, як пара вирішила відмовитися від королівських повноважень та переїхати до Канади, Єлизавета II організувала саміт, де обговорювалося питання "нової ролі для герцога та герцогині Сассекських". Але ця зустріч ще більше посилила розлад у сім'ї.

- Було жахливо, коли мій брат кричав на мене на повний голос, а батько говорив речі, які просто не відповідали дійсності. А моя бабуся при цьому спокійно сиділа і за цим спостерігала, - зазначив він.

Гаррі не подобалося, що прес-служба Букінгемського палацу випускала від його імені заяви, з якими він не погоджувався. У день зустрічі сім'ї в пресі з'явилася публікація, що відмовитися від королівських обов'язків пару нібито змусила "травля з боку Вільяма". У відповідь на це вийшло спростування від імені двох братів, яке не було з ним погоджено.

- Як тільки я сів у машину після зустрічі [у Сандрінгемі], мені повідомили, що від мого імені - і від імені мого брата - буде випущена спільна заява зі спростуванням повідомлень про те, що він нас зацькував і вигнав із сім'ї. Я просто не міг у це повірити. Зі мною ніхто про це не говорив. Ніхто не питав мого дозволу на те, щоб опублікувати таку заяву, - розповів Гаррі. -Усього за чотири години вони зважилися на брехню, щоб захистити мого брата, але при цьому протягом трьох років ніколи не розповідали правди, щоби захистити нас.

Гаррі наголосив, що залишити Велику Британію було його рішенням, і що Меган несправедливо звинувачують у тому, що вона "тиснула" на нього з темою переїзду.

Фото: кадр із документального фільму Netflix

Фото: кадр із документального фільму Netflix

Викидень трапився через стрес на тлі суду з пресою

У документалці Маркл розповіла, що втратила дитину одразу після переїзду до Каліфорнії. У той період дружина принца Гаррі судилася з Associated Newspapers, який опублікував фрагменти її особистого листа для батька. У ньому герцогиня благала родича перестати брехати ЗМІ про неї, читати чергові чутки та коментувати їх.

- Першого ранку, коли ми прокинулися в нашому новому будинку, у мене стався викидень, - поділилася Меган зі сльозами на очах.

Принц Гаррі вважає, що причиною цього міг стати стрес на тлі скандалу з пресою.

Фото: кадр із документального фільму Netflix

Фото: кадр із документального фільму Netflix