Завантажити ще

Засновник Amazon Джефф Безос віддасть більшу частину своїх статків на благодійність

Засновник Amazon Джефф Безос віддасть більшу частину своїх статків на благодійність
Фото: Пол Морігі/Getty Images

Засновник Amazon Джефф Безос, статки якого оцінюється Bloomberg у 124 мільярди доларів, пожертвує більшу частину зароблених грошей на благодійність. Про це 14 листопада бізнесмен повідомив телеканалу CNN у першому спільному інтерв'ю зі своєю коханою і телеведучою Лорен Санчес.

У бесіді з журналістами Безос відмовився назвати конкретну суму або поділитися деталями про те, яку частину свого майна пожертвує. Раніше бізнесмен заявляв, що планує виділити більшу частину своїх доходів на боротьбу зі зміною клімату та на підтримку людей, здатних "об'єднати людство перед лицем глибоких соціальних та політичних розбіжностей". При цьому мільярдера не раз критикували за те, що він не підписав так звану "клятву дарування" Giving Pledge - обіцянку сотень найбагатших людей світу пожертвувати більшу частину своїх статків на благодійні цілі.

Мільярдер погодився на інтерв'ю, щоб привернути увагу до започаткованої ним премії "За мужність та ввічливість", якою цього року було удостоєно співачку Доллі Партон. Вона отримала нагороду у розмірі 100 мільйонів доларів.

- Коли ми думаємо про Доллі, подивіться, всі усміхаються, правда? Вона просто випромінює світло. І все, що вона хоче зробити, це принести світло у світ інших людей. І тому ми не могли придумати нічого кращого, ніж вручити цю нагороду Доллі, і ми знаємо, що вона зробить із нею дивовижні речі, – зазначила Лорен Санчес.

Премію Безоса було засновано 2021-го. Минулого року її лауреатами став шеф-кухар Хосе Андрес, чия гуманітарна організація World Central Kitchen забезпечує харчуванням постраждалих у зонах лих та бойових дій, а також співробітник CNN, прихильник захисту клімату Ван Джонс.

Мільярдер був одружений з аналітиком Маккензі Безос понад 25 років. Після розлучення Маккензі отримала 36 мільярдів доларів та 4% акцій Amazon. Експодружжя разом виховує чотирьох дітей: трьох рідних синів та прийомну доньку з Китаю. З липня 2019 року Безос зустрічається із 52-річною телезіркою Лорен Санчес.