Завантажити ще

Kalush Orchestra отримали новий кубок "Євробачення-2022" замість проданого

Kalush Orchestra отримали новий кубок
Фото: REUTERS/Wound Nardi

Гурту Kalush Orchestra вручили новий кришталевий кубок переможця "Євробачення-2022". Другу статуетку виготовили з ініціативи організаторів, коли ті дізналися, що колектив продав нагороду на аукціоні за 900 тисяч доларів заради ЗСУ. Це перший такий прецедент в історії конкурсу. Над створенням копії працював К'єлл Енгман, один із провідних шведських художників зі скла XX-XXI століття. Саме він щороку виготовляє кубки для пісенного конкурсу "Євробачення".

– Після перемоги на “Євробаченні-2022” нам хотілося, щоб приз конкурсу також відіграв свою значну роль для пришвидшення перемоги України у війні. Саме тому командою Kalush Orchestra було прийнято рішення виставити кришталевий мікрофон на аукціон. Те, що організатори конкурсу спеціально виготовлять для нас копію, стало приємним сюрпризом, – зазначив лідер гурту Олег Псюк.

Учасник гурту КилимМен планує проїхати містами країни, щоб українці змогли зробити знімок із пам'ятним трофеєм. Найближчим часом він відвідає Львів, Івано-Франківськ, Київ, Калуш, Чернівці та Вінницю.

- Що ж, подумаємо тепер над тим, яку користь новий кубок зможе принести нашій країні, але спершу хочемо, щоб кожен українець міг сфотографуватися з цим трофеєм. Адже нинішня перемога на "Євробаченні" - це не тільки перемога нашого гурту, але й усієї України, – додав він.

Кришталевий мікрофон "Євробачення-2022" продали на аукціоні через два тижні після фіналу. Найбільшу суму за трофей запропонувала українська крипто-спільнота WhiteBIT. На гроші з продажу статуетки планували закупити комплекс безпілотників PD-2 для української армії.

Конкурс "Євробачення-2022" за рішенням Європейського мовного союзу відбудеться у Великій Британії від імені України. Представники телекомпанії UA:Перший співпрацюватимуть з BBC, щоб розробити та впровадити українські елементи у шоу наступного року. Як країна-переможниця пісенного конкурсу, Україна також автоматично потрапляє до фіналу "Євробачення-2023".

Український гурт Kalush Orchestra переміг на "Євробаченні-2022" у травні. Це третя перемога нашої країни. У 2004 році конкурс виграла Руслана з піснею Wild Dances, а у 2016-му - Джамала з треком "1944".

Фото: прес-служба Kalush Orchestra

Фото: прес-служба Kalush Orchestra

Новини по темі: Євробачення Kalush