Завантажити ще

Зірка "Аббатства Даунтон" Бонневіль озвучив відео про зруйновані пам'ятники Харкова

Зірка
Фото: instagram.com/bonhughbon

Британський актор Х'ю Бонневіль, відомий за серіалом " Аббатство Даунтон ", озвучив ролик про визначні пам'ятки Харкова, які зруйнувала армія РФ. Артист приєднався до міжнародного проєкту "Листівки з України", щоб розповісти про завдану шкоду українській культурі внаслідок бомбардувань російськими окупантами.

- З самого початку повномасштабного вторгнення 24 лютого Харків став однією з цілей російської армії. Вона не шкодує ні історичні будинки, ні життя цивільних. Російська армія руйнує місто щодня. Знищуються адміністративні будинки, історичні будівлі університетів, церкви та бібліотеки. Десятки людей зазнають поранень або гинуть, – сказав у відео актор.

У відео Бонневіль також згадує про руйнування найбільшої площі Європи - площі Свободи.

- Історичний центр та вирви від снарядів на Майдані Свободи стали жахливим нагадуванням того, чого варта свобода у XXI столітті. Однак можна знищити майдани, але не свободу, - додав він.

Що за проєкт

"Листівки з України" – міжнародний проєкт, створений Українським інститутом. Незабаром відомство презентує ще 7 відеороликів, у яких українські та світові зірки розкажуть історії інших зруйнованих історико-культурних будівель. Ініціатори проєкту також випустять понад 100 листівок про об'єкти культурної спадщини з різних регіонів України, в яких розкажуть історію пам'ятника, який отримав пошкодження внаслідок війни з РФ.

Х'ю Бонневілю 58 років. Він зіграв героя Роберта Кроулі в серіалі «Аббатство Даунтон», а також взяв участь у фільмах про ведмедика Паддінгтона. За роль у телесеріалі був номінантом премії BAFTA, «Еммі» та «Золотий глобус».

Новини по темі: Спецпроект Актори