17 червня
Завантажити ще

За що живуть зірки: Бабкін – на соцдопомогу, Приходько на утриманні чоловіка, а Гвоздьова береться за все

За що живуть зірки: Бабкін – на соцдопомогу, Приходько на утриманні чоловіка, а Гвоздьова береться за все
Фото: З архіву каналу «Україна»

Сьогодні українські зірки, як і багато хто з українців, змушені жити на заощадження, при цьому економити та навіть саджати город. Як то кажуть – якщо посадив, точно матимеш що їсти. А якщо постаратися, то і підробітки знайти можна.

Сергій Бабкін живе на соціальну допомогу

Музикант Сергій Бабкін з дружиною Сніжаною та трьома дітьми нині мешкають у Німеччині. Усі кошти від своїх концертів, а їх артист дав уже понад 30, він віддає на допомогу Україні - різним установам та волонтерам Харкова. Самі ж Бабкіни живуть на соціальну допомогу, яку отримують як біженці. В середньому на всю родину виходить 1500 євро на місяць.

- Коли ми почали оформляти в Німеччині документи на всю родину, ми, якось особливо не замислюючись, майже автоматично оформилися всі як біженці і отримали право на відповідні виплати, - розповідала в інтерв’ю «КП в Україні» Сніжана Бабкіна. - Тому коли Сергій почав грати благодійні концерти, ми прийняли рішення: абсолютно всі кошти до копійки відправляти в Україну.

В Німеччині, дякувати Богу, є щомісячна фінансова допомога – і дітям, і дорослим. Цих грошей якраз вистачає на харчування. Слава Богу, будинок безкоштовний, комунальні ми не сплачуємо. Господар, який нас прихистив, вже 15 років займається допомогою біженцям, тому за наші комунальні теж сплачує соціальна служба.

За словами Сніжани, вони живуть абсолютно так, як і всі інші.

- Я говорила Сергію, слава Богу, що ми не відчуваємо від цього великого дискомфорту, - продовжує Сніжана. - Може, завдяки тому, що ми 8 років займаємося духовними практиками, йогою, медитаціями, це допомагає працювати з гординею, зробити розум більш гнучким. Живемо лише на соціальну допомогу, нічого зайвого собі не дозволяємо. Ми не ходимо ні по кафешках, ні по ресторанах, сидимо вдома, а всі зароблені гроші переводимо на допомогу нашим.

Сергій Бабкін з родиною живе на соціальну допомогу в Німеччині, а гроші від своїх концертів віддає на допомогу. Фото: прес-служба артиста

Сергій Бабкін з родиною живе на соціальну допомогу в Німеччині, а гроші від своїх концертів віддає на допомогу. Фото: прес-служба артиста

Олександр Педан – на власні заощадження

Телеведучий Олександр Педан зізнався, що через війну залишився без роботи.

- Я не працюю наразі на «Новому каналі». Для мене у каналу зараз немає пропозиції. Ми спілкувалися із директором каналу: він сказав, що доки не буде реклами, доки не з’являться гроші, щоб щось знімати, ми тобі нічого не можемо обіцяти. Ми не встигли перед війною підписати договір, але він нічого й не дав би. У мене є знайомі, які мають договір із каналом, але це форс-мажор і нічого не платять. Я за традицією кажу «телеведучий «Нового каналу», але насправді нині я в статусі телеведучого, блогера та громадського діяча, - розповів Педан в інтерв’ю Славі Дьоміну в «Слава+».

Педан, як і багато інших українців, увійшов у режим економії. За словами ведучого, жити в Києві зараз дорого, і щоб утримувати родину з чотирьох осіб і волонтерити, потрібно приблизно тисячу доларів. Як зізнається Педан, його заощаджень вистачить на півроку.

- Якщо жити у Хмельницькому – дешевше. Навіть на бензині позначається – тут відстані менше. Я такий кайф отримав від дешевих цін в обласних центрах. Тому що у Києві ти трохи відвикаєш від того, що 5 гривень – це реально гроші, за які можна чимось перекусити. У Києві це нереально, при всій повазі. А там – це смачний пиріжок чи домашня випічка, – говорить він.

Педан залишився без роботи, волонтерить і живе на заощадження. Фото: Instagram.com/pedanos/

Педан залишився без роботи, волонтерить і живе на заощадження. Фото: Instagram.com/pedanos/

Ілона Гвоздьова береться за будь-яку роботу

Нині хореограф, переможниця «Танців з зірками» Ілона Гвоздьова – головна годувальниця своєї родини. Ще до початку війни Ілона разом із чоловіком Іваном Хомячуком почала будувати власний будинок. Сьогодні, попри те, що чоловік втратив роботу, вони продовжують будувати своє житло.

Як зізнається хореограф, вона береться за будь-який заробіток, а Іван виконує функції виконроба та контролює увесь процес будівництва, що дозволяє заощаджувати їм чималеньку суму грошей.

- Ще до війни нам вдалося зібрати якусь суму. З початком війни роботи стало відсотків на 70 менше. Але коли я повернулася з Італії додому, ці 70 відсотків відновилися. Якщо ви шукаєте роботу, якщо є бажання і не важливо, в якій сфері ви до цього працювали, все вийде. Я знаходжу роботу - викладаю дітям, їжджу в університет, на якісь дитячі майстер-класи. Коротше кажучи, роблю все, що пропонують, хапаюся за найменшу можливість. У мене корона не впала, я працюю в різних статусах, - розповіла Гвоздьова в інтерв’ю Аліні Доротюк.

За словами танцівниці, заїхати у будинок вони планують через 3-4 місяці. Але щоб уже обжитися, знадобиться ще років 2-3.

А ще зірка зізнається, що посадили город, то ж капусти, огірків і помідорів наїдяться вдосталь.

Ілона Гвоздьова не тільки на роботу встигає ходити, але й город обробляти. Фото: Instagram.com/ilonagvozdeva/

Ілона Гвоздьова не тільки на роботу встигає ходити, але й город обробляти. Фото: Instagram.com/ilonagvozdeva/

Леся Самаєва економить та посадила картоплю

Акторка театру та кіно, зірка «Скажених сусідів» Леся Самаєва каже, що перейшла на жорстку економію, адже роботи зараз дуже мало.

- Ми - муніципальний театр (Леся грає в Театрі драми і комедії на лівому березі Дніпра. – Авт.), і якщо держава зараз підтримує національні театри, то муніципальні театри фактично лишилися без фінансування. З нами усіма призупинили контракти, тому що місто, ясна річ, зараз не може нас утримувати, і ми фактично стали безробітними.

А у нас, як і в кожному театрі, є й літні люди, і є люди, у яких проблеми зі здоров’ям. Але частину наших коштів з показу спектаклю «Погані дороги» віддаємо на ЗСУ, де служать наші хлопці, частину на підтримку Херсонського театру, частину на підтримку наших людей, які зараз вимушено стали безробітними.

Леся – дружина актора Андрія Самініна, який теж фактично лишився без роботи.

- Чесно, було дуже важко, - зізнавалася Леся у розмові з нами щодо того, як вони тепер виживають. - І страшно, бо росія забрала у нас наші плани. Я, наприклад, мала зніматися у трьох стрічках – на весну-літо у мене були заплановані паралельні проєкти, і це все за секунду зламалося. Ми перейшли на дуже жорстку економію. У мене є город (посміхається). І якщо до цього я ніколи не саджала нічого, хіба що якусь зелень, то в цьому році експериментально посадила картоплю. Поки я була в європейському турі, Андрій все прополов, кущі підгорнув. Виявляється, ми це все вміємо, хоча ніколи в житті цього не робили. Так що картопля вже точно буде.

Леся Самаєва каже, що перейшла на жорстку економію. Фото: Instagram.com/samayeva_/

Леся Самаєва каже, що перейшла на жорстку економію. Фото: Instagram.com/samayeva_/

Анастасію Приходько утримує чоловік

Війна зруйнувала всі плани і співачки Анастасії Приходько. За її словами, вона мала стати ведучою ток-шоу «Викриття» на каналі «Україна» та зіграти у серіалі, де спеціально під неї писали роль. Також до війни артистка підписала контракт з українським лейблом, щоб відновити музичну кар'єру, проте наразі вона взагалі не має бажання співати.

Приходько каже, що втратила свій дохід через війну, бізнес чоловіка Олександра теж переживає не найкращі часи, то ж нині вона жартома називає себе утриманкою.

- У нас були заощадження. У нас дуже багато було чого запланованого, що ми хотіли зробити, - розповіла Анастасія в інтерв’ю Аліні Доротюк. - Наприклад, ми хотіли зробити гараж, закрити терасу, знімати відео. Все було, але все пішло в п*зду… Чоловік заробляє, але десь приблизно 70% його бізнесу зараз помножено на нуль. Я безробітна взагалі. І тепер я утриманка. Я не працюю, це мене дуже гризе. Бо я завжди любила якісь свої копієчки, які я заробляю, витрачати на те, що я хочу. А я не та людина, яка може просити. Хоча кажуть – це ж твій чоловік. Ні! Якщо мені щось буде треба, я почекаю, буду якісь записки писати, натякати, але от так прийти і попросити – ні. Важко. Зараз все важко.

Нині безробітна Анастасія Приходько хоч і пояснює, що не має великого бажання співати, але нещодавно відвідала дітей в Охматдиті. Фото: Instagram.com/prykhodko_fan/​

Нині безробітна Анастасія Приходько хоч і пояснює, що не має великого бажання співати, але нещодавно відвідала дітей в Охматдиті. Фото: Instagram.com/prykhodko_fan/​