19 травня
Завантажити ще

Олег Панюта про батьків у Криму: Заговорили зі мною українською після нападу РФ

Олег Панюта про батьків у Криму: Заговорили зі мною українською після нападу РФ
Фото: facebook.com/oleg.panuta

Телеведучий Олег Панюта зізнався, що з початку повномасштабної війни РФ в Україні його батьки, які, як і раніше, живуть у Криму, у розмові перейшли на українську мову. За словами журналіста, таким чином вони виявляють свою підтримку рідній країні.

– Масовість - це дуже страшна річ. Коли йде з десяток бабусь, завезених з Уралу, Камчатки, Сахаліну, які там відбувають свої пенсійні періоди, дуже важко стати поруч і сказати: "Я українець". Тим більше серед таких божевільних. Це правда, вони тебе знесуть. Ті випадки, коли наших активістів убивали, катували, засуджували, давали їм великі терміни у в'язниці... Це вкотре доводить, що українців там (у Криму. - Авт.) ненавидять і їх там винищуватимуть. Але коли почалася нинішня повномасштабна війна, мої батьки, з якими я з народження говорив російською, вони почали говорити зі мною українською. Ми говоримо з ними лише через Skype. Для мене це показник, що вони, будучи у тому середовищі, осиному гнізді, таким чином висловлюють свою українську сутність та свою підтримку Україні, - зазначив Олег в інтерв'ю журналістці Аліні Доротюк.

Панюта додав, що не всі жителі Криму, які залишилися на півострові після анексії, підтримують Росію та владу РФ.

- Якщо ти не говориш українською мовою або у тебе немає українського прапорця на склі машини, це не означає, що всередині ти - триколор, ні! Це означає, що не буде тих, хто перефарбувався чи готовий перефарбуватись. Судити людину потрібно насамперед з її вчинків та дій. Звичайно, дуже важко зараз очікувати, що всі українці можуть, наражаючи себе на небезпеку, вийти і сказати, що не потрібно цього всього. Насправді наша цінність у тому, що вони, перебуваючи вже понад 8 років в окупованому Криму, залишаються українцями, - розповів телеведучий.

Після анексії Криму Панюта пропонував родині переїхати до України, але рідні телеведучого відмовилися від його цієї ідеї.

- Я розмовляв з ними про це у 2014 році. Але то було ще тоді, коли, вочевидь, залишалися надії, що це дуже швидко закінчиться. Була можливість переїхати до мене, до маминих сестер, до татового брата. Коли ти більшу частину свого свідомого життя провів там, де ти є, це дуже важко – ухвалити рішення, кинути все і починати життя спочатку, – підсумував він.

Панюті 51 рік. Телеглядачам він відомий як ведучий проєктів "Подробиці тижня" "Сніданок з 1+1" "Події тижня" на каналах "Інтер", "1+1", "Україна".

Раніше зірка "Кухні" Катерина Кузнєцова пояснила, що будувала кар'єру в РФ, бо відчула на собі нерівність в акторському середовищі. За словами Кузнєцової, на початку її кар'єри до українських артистів ставилися набагато гірше, ніж до російських.

Новини по темі: батьки телеведучий