Завантажити ще

Зірки про життя за кордоном: Таран каже, що вижити можна всюди, а донька Полякової проситься додому

Зірки про життя за кордоном: Таран каже, що вижити можна всюди, а донька Полякової проситься додому
Фото: Instagram.com/lidiyataran/

Нещодавно акторка Ксенія Мішина, яка з сином зараз знаходиться у Польщі, зізналася, що все ще не може адаптуватися до нового життя. Як й інші українці, багато хто з наших зірок виїхав з дітьми за кордон і змушений пристосовуватися до тамтешніх реалій. Виходить не у всіх.

Знаменитості розповідають, як складається їхнє життя у різних країнах та що вони радять українцям, виходячи з власного досвіду.

Дар’я Петрожицька в Німеччині

Дар’я Петрожицька разом із сестрою живе у свого хлопця Олексія в Німеччині.

- Ми поїхали в Гамбург, адже тут живе мій хлопець. У нього тут квартира, і він дуже хотів, щоб я приїхала і була в безпеці. Чесно скажу, я не хотіла розповідати про нього, особливо те, що він живе за кордоном, але вже як є, – розповіла Дар’я Петрожицька в програмі «Зірковий шлях».

Акторка вже оформила статус біженки, але ніяк не може звикнути до вимушеного життя за кордоном. Каже – мова дається їй дуже важко, до того ж постійно крає серце думка про Україну і мирне життя. Тому зірка намагається не сидіти на місці – ходить на мітинги на підтримку нашої країни та спілкується з українцями.

- Люди, яких я тут зустрічаю, плачуть і кажуть, що хочуть додому. Я ж прошу не поспішати, хоча розумію, як всім важко, – ділиться акторка. – Я так сумую за нашим життям! Був період, коли я дуже багато плакала, не знаю, так це чи ні, але, здається, у мене був нервовий зрив. Довелось звернутись до психолога і просити ліки, адже я не могла контролювати свій стан.

Також Петрожицька дає благодійні концерти у місцевому клубі у Гамбурзі.

Дар’я Петрожицька вже оформила статус біженки. Фото: Instagram.com/petrozhitskaya/

Дар’я Петрожицька вже оформила статус біженки. Фото: Instagram.com/petrozhitskaya/

Лідія Таран у Франції

Лідія Таран з донькою Василиною нині живе у містечку Нансі у Франції. 14-річна Василина ходить до місцевої школи, а телеведуча займається волонтерською діяльністю.

- Мій підлітковий скарб патріотично снідає гречкою у Франції і йде на вокзал, щоб дістатись свого коледжу, - розповідає про свої будні Ліда. - Так, вона дуже хоче додому, але вона дуже вдячна мені, що вивезла її з війни!

За словами Таран, її не полишає відчуття прірви, коли вона бачить, як у Франції люди сидять на площах і відпочивають, а вдома наші гинуть і сидять у сховищах. Телеведуча зізнається, що поки їй страшно повертатися додому, адже у її будинок влучила ракета та вбила людину.

- Як на мене, патріотизм - це не про те, щоб наражати своїх дітей і рідних на небезпеку і сидіти, поки наші не звільнять чи поки орда не захопить, - пояснює вона. - Патріотично - не охороняти свою квартиру від ракет - яким чином ви врятуєте її? І відмазка, що дітям краще вдома, теж погана, чесно! Їм добре без їжі і води у підвалах? Бо це «вдома»? Патріотично - це вивезти своїх близьких на безпечну землю. Звільніть міста, щоб нашій армії легше було звільнити країну. «Ой, я за кордоном не зможу», - кажуть мені. А чекати «прильоту» разом із дітьми ви можете? Ви суперсильні, якщо можете таке. Але, може, краще пустити цю суперсилу у напрямок пошуку безпеки.

Ліда каже, що у Франції, наприклад, можна вижити з допомогою, яку там надають, і без грошей з України:

- Тут вашій дитині буде добре, краще, ніж під сиренами і обстрілами. Не сидіть, не чекайте, вивозьте майбутнє України, щоб повернути його назад здоровим і розумним. Дві родини приїхали останнім часом з дітьми на безплатних досі для нас потягах. Тому не кажіть і про гроші. Ви зможете вижити всюди, якщо змогли під повітряними тривогами.

В інтерв’ю «КП в Україні» Таран розповідала, що й роботу у Франції українці знайти можуть. Наприклад, роботу та хорошу зарплатню пропонує «Макдональдс» - її вистачить на оренду житла та їжу. Хімчистки, супермаркети також пропонують вакансії.

Лідія Таран каже, що донька дуже хоче додому, але вдячна мамі, що змогла вивезла її з війни. Фото: Instagram.com/lidiyataran/

Лідія Таран каже, що донька дуже хоче додому, але вдячна мамі, що змогла вивезла її з війни. Фото: Instagram.com/lidiyataran/

Слава Камінська у Нідерландах

Слава Камінська виїхала з сином Леоном та дочкою Лаурою до Нідерландів. Спочатку співачка з дітьми і мамою жила у містечку Нордвейк – у готелі, який їм надали безкоштовно.

- Я вже селянка. Але, щиро кажучи, тут дуже гарні села! Їдеш вулицею і насолоджуєшся краєвидами - все як із мультика. Якби тільки не було так холодно і люди не були такими нордичними - взагалі було б супер! – розповідала вона у програмі «Ранок з Україною». - Мабуть, я настільки провинилася в минулому житті, що сьогодні я з мамою, беззубою собакою, немає нянь, і ми уживаємося на 10 квадратних метрах!

Нині зірка зняла квартиру у Роттердамі. Проте, за її словами, життя за кордоном не таке безхмарне, як комусь може здаватися. Наприклад, щоб зняти квартиру в середньому доведеться віддати 1000 євро, чек у супермаркеті для сім’ї із чотирьох осіб - 50 євро. Співачка розповідає, що українським біженцям, які залишили свої будинки та поїхали до інших країн, «не солодко»:

- Ви думаєте, тим, хто виїхав, зараз солодко? Помиляєтесь. Далеко не солодко. У багатьох мовний бар’єр, у 80% - маленькі діти, життя яких потрібно влаштувати на час воєнних дій, щоб зберегти майбутнє нашої країни! Чи ви вважаєте, що наше майбутнє має бути зі скаліченою психікою? Адже це теж громадяни України! І вже, повірте, хрін хто по своїй волі поїхав би в чужу країну, якби не війна.

Камінська зізнається, що і вона, і діти дуже хочуть повернутися додому, бо кращої країни, ніж Україна, немає. Але поки про це думати зарано.

- Лаура постійно запитує, як там її іграшки, чи не поцупили їх, чи не підірвали? Діти як діти, - говорить співачка. - Я вже зараз поверталася б, мені все одно на повітряні тривоги, але як згадаю, як вивозила дітей, боюся, що вдруге це зробити просто не вдасться.

Слава Камінська зізнається, що тим, хто виїхав, зовсім не солодко. Фото: Instagram.com/slava_kaminska/

Слава Камінська зізнається, що тим, хто виїхав, зовсім не солодко. Фото: Instagram.com/slava_kaminska/

Оля Полякова у Франції

Оля Полякова з початку війни перебуває у Франції разом із доньками, яких прихистила на своїй віллі її подруга, блогер і письменниця Ніка Білоцерковська. Проте більшість часу співачка все ж проводить у різних країнах, де дає благодійні концерти.

А тепер Оля і взагалі планує повернутися в Україну. До того ж, за її словами, дуже хочуть повернутися додому і її діти – Маша та Аліса.

- Все їй не так, все несмачне, все некрасиве, навіть тварини мають не такий вигляд, як в Україні… Дитині нічого не хочеться, там три кицьки, п'ять собак, дорогі серцю кози, дуже хоче додому. Я за півтора тижня вже повертаюсь до Києва і даватиму концерти в шпиталях для військових. Вона мене просить взяти її з собою. А я дуже боюся, не знаю, що робити, - зізналася Оля Полякова у програмі «Сніданок з 1+1».

Полякова з доньками живуть у окремому невеличкому будиночку, тому увесь свій побут вони облаштовують самі – у них немає домашньої робітниці чи няні. Зірка дуже тішиться, що дівчата не цураються роботи. А ще, за словами артистки, у доньок з’явилися нові вподобання:

- Моя дитина приходить на пляж і співає «Батько наш Бандера, Україна мати…» і при цьому танцює. Я ніколи не бачила, щоб вона таке робила. Вона зараз активно дивиться ТікТок, різні соціальні мережі, там дуже багато цього. Пісні з нецензурними словами, про рашистів. Я її запитую: «Де ти це береш»? Вона мені показує, розказує, загалом я в курсі усього молодіжного.

За словами Олі Полякової, її донькам за кордоном нічого не миле. Фото: Instagram.com/polyakovamusic/

За словами Олі Полякової, її донькам за кордоном нічого не миле. Фото: Instagram.com/polyakovamusic/