Завантажити ще

Директор конкурсу «Міс Україна Всесвіт»: Дискутуємо про вибір суконь – святкові чи у трагічному кольорі

Директор конкурсу «Міс Україна Всесвіт»: Дискутуємо про вибір суконь – святкові чи у трагічному кольорі
Фото: Instagram.com/anna.filimonova__/

Оргкомітет конкурсу краси «Міс Всесвіт» пішов на безпрецедентні зміни правил – з 2023 року за корону зможуть змагатися заміжні дівчата, вагітні, розлучені та мами. Про ці нововведення та підготовку до конкурсу краси нашої «міс» – Вікторії Апанасенко – ми поговорили з директором конкурсу «Міс Україна Всесвіт» Анною Філімоновою.

Нові правила «Міс Всесвіт» - це справді переворот

- Аню, з урахуванням нових правил, яким тепер буде це дійство? Адже це переворот, у хорошому сенсі.

- Це справді переворот. І – знакова подія, адже конкурс існує 71 рік, і за весь цей час він мав свою історію, різних власників, серед яких був і Дональд Трамп. До речі, якраз під час його керівництва конкурс був у своєму максимальному розквіті. Він як бізнесмен зумів поставити «Міс Всесвіт» на дуже високий рівень проведення та зробити конкурс шоу №1. Нові власники – компанія WME/IMG, яка продюсує багатьох голлівудських акторів, моделей, спортивні заходи. В Америці це серйозна структура.

Вони завжди відстоювали права жінок, рівності, позиціонували організацію як шанс для жінок реалізувати себе. Це питання, якщо чесно, весь час витало навкруги. І наш комітет став відчувати необхідність змін уже років зо три тому, коли до нас почало приходити молоде покоління. Є дівчата, які приходять у 27 років, це ще те покоління, яке дивилося «Міс Всесвіт» по телевізору.

А молоде покоління вже дивиться TikTok. І ось вони щоразу дуже дивувалися і навіть хейтили нас: мовляв, як це так, чому не можна бути заміжньою дівчиною чи мамою, що це за організація, що за правила. Молодь зараз дуже сильно реагує на те, що їхні права десь ущемляються. І ми, якщо чесно, втомилися виправдовуватись, бо щоразу ти пояснюєш – такі умови конкурсу «міс», це не «місіс» і так далі.

- Так, ви ж самостійно не могли змінити правила.

- Багато регіональних директорів «Міс Всесвіт», і ми, зокрема, зверталися до оргкомітету з такими побажаннями. Ми, до речі, писали і про те, щоб збільшити вік учасниць (зараз вік учасниць – від 18 до 28 років – Авт.). Мені цього дуже хотілося б.

Якщо чесно, я не очікувала, що нові правила ухвалять. Це справді дуже важливий момент. І для нас, як для комітету, це дуже крута новина. Адже раніше ми не могли взяти дуже багатьох дівчат, яких хотіли б бачити на конкурсі. Або вони були заміжніми, або мали дитину.

Були ситуації, коли приходить шикарна дівчина: активна, розумна, красива – чудовий кандидат. Але, виявляється, у неї був шлюб, причому заміжня вона була всього місяць, щось трапилося, вони розлучилися. І нам доводилося відмовляти, бо могли просто втратити ліцензію – це не жарти, коли порушуєш правила участі.

Або приходять дівчата, які мають діток, а ти змушений відмовити мамі, незважаючи на те, що їй хочеться реалізувати себе.

- Так сталося і з Веронікою Дідусенко.

– Там була інша ситуація, я її колись коментувала. Такі речі слід розповідати, безумовно. Адже, як я вже сказала, є чітко прописані правила, і ми не можемо ними знехтувати. На жаль, тоді дуже негарно вийшло. Я розумію той бік, і Вероніку розумію, ми з нею спілкуємося особисто. Але ти не можеш порушити правила, якщо купуєш франшизу.

Як тільки оголосили про нові правила, нам уже почали писати дуже багато дівчат, які хотіли раніше взяти участь у конкурсі, але або виходили заміж, або дитину народили.

На мій погляд, коли ти стаєш мамою, ти дуже сильно змінюєшся внутрішньо. Дуже відрізняються дівчата, які мають дитину, від дівчат, у яких дітей ще немає. У мам проявляється глибина, відповідальність, мудрість. Мені, наприклад, легше завжди працювати з мудрішими дівчатами, які дуже тонко реагують на різні ситуації, вміють згладжувати кути. Мами, як би так сказати, більше наповнені любов'ю і добротою, а це те, що хочеться бачити в нашій прекрасній «міс».

- На вашу думку, чому це рішення визріло саме зараз? Наприклад, 2019-го Дідусенко подавала позов проти «Міс світу», щоб змінити правила, проте програла судовий процес.

- Як нам пояснили в офіційному листі, оргкомітет завжди прислухається до порад національних директорів, які володіють ліцензіями по всьому світу і часто просили про те, щоб змінити правила. Як йдеться в листі, нарешті настав час, щоб дати можливості всім дівчатам відчути, що особисте життя не повинно перешкоджати успіху.

Думаю, листи регіональних директорів та хейт із приводу застарілих правил і вплинули на це рішення. Сподіваюся, наступний конкурс – дай Боже, щоб війна закінчилася – ми проведемо у звичному святковому форматі.

Анна Філімонова вважає, що у зв'язку з новими правилами конкуренція на «Міс Україна Всесвіт» буде дуже великою. Фото: Instagram.com/anna.filimonova__/

Анна Філімонова вважає, що у зв'язку з новими правилами конкуренція на «Міс Україна Всесвіт» буде дуже великою. Фото: Instagram.com/anna.filimonova__/

Для багатьох відомих жінок конкурс – це їхня мрія

– А ви готові до нового відбору?

- Думаю, конкуренція буде дуже великою, тому що заміжні жінки – це жінки, які вже мають можливість підготуватися і фінансово, і морально. Вони дуже працьовиті.

У дівчат, які в пошуку, ще вітер у голові. У нас дуже часто були ситуації, коли конкурс на носі, а дівчина нам каже: «Ой, а я з нареченим відлітаю. Не можу, я його так люблю». А скільки в нас було історій, коли у дівчини з'явився хлопець, а потім щось трапилося, розбите серце… Ці гойдалки в особистому житті дуже заважають роботі.

Коли жінка вже має чоловіка, вона, мені здається, більше може концентруватися на своєму саморозвитку. Тобто вона закрила гештальт у своєму особистому житті та може сконцентруватися на собі.

Я припускаю, що з новими правилами у нас з'являться сильніші учасниці, що конкуренція буде дикою, тому що всі, хто не мав можливості, але завжди мріяв, можуть скористатися цими можливостями.

А мріяли дуже багато. Ви не уявляєте, скільки дуже відомих жінок мені одразу ж написали! Виявилося, що це завжди було їхньою мрією. Тому, гадаю, це буде дуже цікавий конкурс із великою конкуренцією та сильними учасницями.

- Ви сказали, що хотіли б збільшити і вік учасниць.

- Так, я постійно звертаюся до оргкомітету, щоби розглянули ще й рамки віку учасниць. Зараз це 18–28 років.

Як показує практика, дівчатка віком 18-23 років все одно ще діти. Вони зараз ще більше здаються дітьми, ніж ми були свого часу. І дуже складно від цих дітей досягти мотивації. Навіщо це, коли можна піти погуляти, коли зіркою TikTok можна стати набагато швидше, ніж готуватися до конкурсу, худнути, займатися тілом, англійською, відстоювати свою країну. Це для них сильне навантаження. А у ТikTok ти вийшов, зробив ролик і – ти зірка. Тож молодь зараз не хоче боротися. І це відчувається.

Старші дівчата, після 25-ти, – це вже дуже цікаві кандидати. Нашій Віці Апанасенко – 27. І, звичайно ж, такі дівчата вже більш зрілі, більш готові, більше розуміють, це вже зовсім інший рівень учасниць.

- Ще торік ви говорили, що трохи змістили рамки і не так скрупульозно ставитеся до зросту, об'єму, пропорцій. Наскільки змістилися ці рамки? До яких експериментів ви готові?

– До експериментів ми готові давно. І у нас були різні спроби. Не завжди готове до них українське суспільство. Ось правда! Ми розглядали колись кандидатуру учасниці, яка раніше була хлопчиком і офіційно стала дівчинкою. Жінка дуже гарна. «Міс Всесвіт» не забороняє такі історії, у них були такі учасниці.

Дуже довго ми все це обговорювали, спостерігали, розуміли, що це викличе дуже великий резонанс, тому дійшли висновку, що, швидше за все, для дівчини це буде хворобливий хейт, ніж історія підтримки. Суспільство в Україні різне: є люди, які дуже далеко пішли у своєму розвитку щодо адаптації до нових реалій, а є люди, які досить консервативні. Багато хто не зможе цього прийняти.

У нас були різні ситуації, коли ми обирали дівчат не тільки зростом 176 см. За Дональда Трампа якраз був дуже чіткий поріг, і ми прагнули, щоб дівчата були ідеальними. На той час усі переможниці були просто неймовірно красивими жінками. А з новими господарями «Міс Всесвіт» ці рамки зникли. Красивих багато, тож стали вибирати цікавих.

- Поняття краси теж дуже індивідуальне. Усі мають різні ідеали.

- Так. Але я не можу сказати якійсь дівчинці, що хтось гарний, а хтось - не дуже. Але в розумінні загальновизнаної краси, стандартів, прийнятих у суспільстві, ми мали різних «міс». На жаль, ми зіткнулися з тим, що коли ми обирали різних дівчат і коли одна з них підходила нам ідеально як особистість, людям вона не дуже подобалася візуально, тому що вони звикли до більш стандартних історій. Наприклад, коли після конкурсу з'являлися невдалі фотографії, то був дуже жорсткий хейт зовнішніх даних жінки.

Тому ми готові, питання в тому – чи суспільство готове.

Ми брали дівчат і з нестандартними фігурами, навіть плюс-сайз. Я завжди говорю: «У вас може бути нестандартна фігура, але зробіть так, щоб були пропорції – щоб була талія, щоб тіло було доглянуте, тобто ви повинні бути гарними та «смачними». Адже є ще й конкурс купальників. Думаю, його теж згодом скасують. Проти нього дуже виступають феміністки. Вони вважають, що дефіле у купальнику – це відлуння минулого.

Ми торік теж хотіли відмовитись від конкурсу купальників, думали дуже довго, а потім таки вирішили залишити – прикрили дівчат парео.

Наша «міс» Вікторія Апанасенко. Дівчина родом із Чернігова і зараз майже весь свій час присвячує волонтерству. Фото: Instagram.com/crystal.viktoria/

Наша «міс» Вікторія Апанасенко. Дівчина родом із Чернігова і зараз майже весь свій час присвячує волонтерству. Фото: Instagram.com/crystal.viktoria/

Багато західних дизайнерів хочуть одягнути «міс» від України

- Як готуєтеся до конкурсу з Вікторією Апанасенко? Вона розповідала, що дефілює зараз лише перед дзеркалом, а спортзал їй замінили прогулянки із сумками із гуманітарною допомогою.

- Віка приголомшлива. Хоча я вже почала її лаяти (посміхається). Кажу: «Послухай, тобі треба готуватися до конкурсу, треба давати дуже багато інтерв'ю». Її часто запрошують на інтерв'ю, прямі ефіри ЗМІ з усіх країн, є дуже багато запитів, а вона весь час їздить з допомогою до бабусь та дідусів, пече пиріжки… Це дуже здорово, що вона так залучена, волонтерить, але зараз треба подумати про себе, більше приділити уваги підготовці до конкурсу, ці питання самі не вирішаться.

Сьогодні у нас була зустріч з дизайнером Ванею Фроловим, ми обговорювали костюми – національний костюм, вечірню сукню. Паралельно ведемо переговори з дизайнером Лесею Патокою. Є багато пропозицій від західних дизайнерів, вони хочуть одягнути цього року «міс» від України.

Саме зараз  дискутуємо на тему, якими мають бути сукні – святковими чи, наприклад, у якійсь мінімалістичній, більше трагічній історії, як правильно, як це буде сприйнято, як хочуть бачити Україну люди зараз. У жалобі ми маємо вийти, в якомусь чорному, трагічному кольорі, бо у нас багато загиблих, жахлива ситуація, нам не до свята, або ж ми маємо вийти в образі, коли ми красиві, і показати, що Україна живе, у нас є світле майбутнє.

- Раніше ви нам розповідали, що кожне вбрання у дизайнера коштує до 500 доларів. А їх має бути щонайменше 30 комплектів. Бюджет на одяг дуже великий. Наразі дизайнери роблять якісь знижки чи, може, безкоштовно погоджуються допомогти?

– На жаль, цей момент ми не можемо ніяк подолати. З усіма дизайнерами, з якими ми зараз ведемо переговори, - це все на комерційній основі. Ми, звичайно, були б дуже раді, якби хтось із дизайнерів готовий був зробити це безкоштовно або щоб ми оплатили тільки тканину, але, на жаль, ні.

- А ви просите? Може, це як із господарями орендованих квартир у війну – якщо не просили знизити ціну оренди, самі вони й не знижували.

– Це тонкий момент. Ми, безперечно, говоримо, але без бюджету вони не можуть працювати. Тут дуже складно критикувати, бо всім треба за щось жити.

- Як взагалі справи з фінансами? Чи є за що їхати на конкурс? Чи пропонують пожертвування, підтримку?

- Мені нещодавно дзвонив один дизайнер із Ізраїлю та пропонував пошити нам національний костюм. Говорить: «Хочу зробити вам support, підтримати вас». Думаю, боже, як чудово. Відповідаю, що нам дуже потрібна підтримка, тому що у нас з фінансами складно. А він і каже: «Ні-ні, це буде support, але заплатити ви повинні» (сміється). Дуже цікавий support у розумінні багатьох західних дизайнерів. Тобто support є, але прайс тобі виставляють.

Він, до речі, дуже здивувався, що ми не маємо бюджету, що комітет шиє сукні за свої гроші. Іноді навіть учасниця вносить свою частину, якщо вона має можливість розділити з нами якісь витрати. Я також дуже здивувалася його словам, що вбрання, національний костюм в інших країнах завжди оплачує міністерство культури. Спробувала навести довідки, але мені сказали, що це нереальне питання, що Україна не має на це грошей.

Але ми не скаржимося. У нас все добре. Фактично із вкладень, які нам зараз необхідні, – це дві сукні.

Наряди, які потрібні для конкурсу, багато дизайнерів дають безкоштовно, щоб наша «міс» могла їх прорекламувати. Це також дуже велика допомога. Адже у нас має бути 40 різних луків для різних заходів. Не обов'язково завжди бути найкрасивішою, але дуже хочеться, щоб дівчина стильно виглядала.

Тому з дизайнерами ведемо переговори щодо бюджету лише для двох конкурсних суконь. Але все одно цього року немає такого, як раніше, коли нам говорили величезну суму, і ми не могли потягнути це. Нині можна знаходити якісь компроміси.

Хоча, як я вже казала, я розумію дизайнерів. Сукня від кутюр шиється кілька місяців, люди шиють вручну. І як ми можемо жінку, яка це вишиває, лишити без зарплати? Їй також треба годувати сім'ю.

- Але пріоритет ви віддаєте все ж таки нашим дизайнерам?

- Кілька всесвітньо відомих дизайнерів написали нам, що не проти нас підтримати та дати якусь сукню. І сукню, яка була б дуже вау. Наприклад, Зухаїр Мурад, Зіад Накад могли б підтримати та дати будь-яку сукню для України, яка, до речі, коштує 100 тисяч доларів.

Але проблема в тому, що у Віки дуже нестандартна фігура – вона дуже маленька та худенька. А вони шиють на дуже високих жінок, вони розраховані трохи для інших фігур. Тобто цю сукню просто потрібно брати і перешивати. А перешивка сукні від кутюр – це колосальні гроші.

Можна пошити для нас особисто. Ми зараз ведемо переговори з одним із дизайнерів, але його план замовлень розписаний на рік уперед, він начебто й хоче, проте технічно це зробити складно. Тим не менш, дуже приємно, що дуже багато дизайнерів хочуть і готові допомогти.

Я нашою «міс» задоволена, вона – зразок доброти та людяності

- До речі, у розмові з нами Віка зізнавалася, що за цей час схудла до 45 кг.

- Вона перебуває у сильній стресовій ситуації, їй дуже складно психологічно. Я це бачу. Вона боїться дуже десь ущемити почуття людей. Вона попросилася на три дні поїхати відпочити, і я питаю: «А чому ти не виставиш хоча б пару кадрів із моря?». На що вона мені відповідає: «Я не можу, не відчуваю, що маю право це зробити, я ранитиму почуття людей».

Вона постійно перебуває у стані дуже сильного контролю себе і справді дуже багато віддає сил, допомагаючи іншим. Її подруга, з якою вони волонтерять удвох, хворіє на рак, і Віка і для неї збирала допомогу. Все так навалилося. Але вона велика молодець. Я нашою «міс» задоволена, вона якраз зразок доброти та людяності.

- Морально справляється?

- Вона тримається, але у неї стрес і трішки летить здоров'я. Я намагаюся змусити її зменшити темп у благодійності, переключити фокус на себе, зайнятися здоров'ям, питаннями, які стосуються конкурсу. Потрібно англійську підтягнути, навички в комунікації, зараз вона займається з майстром, який вчить її правильно будувати діалоги, виходити з неприємних ситуацій, подобатися одразу всім, заводити розмову. Це такі тонкі моменти, які дуже потрібні.

Плюс – це колосальна внутрішня робота над собою, бо ти була звичайною дівчиною і одразу стала королевою. На тебе дуже уважно дивляться всі і, хоч би як це звучало, не всі тобі раді. Люди часто чекають, коли ти зробиш неправильний крок. Віка дуже чутлива до цього, тому їй у цьому плані тяжко. Намагаюся навчити її розслаблятися, потроху витягаю з мушлі.

– Вже відомо, де буде конкурс?

- Протягом трьох тижнів нам мають сказати точну дату та місце, де проходитиме конкурс. Ми дуже сподіваємось, що він буде в Америці. Але є підозра, що може бути в Індії. Що стосується дат - десь на початку грудня, вони завжди проводять його перед Різдвом. Але найважливіше, знати місце, де він проходитиме. Тому поки що не займаємося вбраннями, закупівлями, адже не знаємо кліматичних умов. Це може бути в Індії чи Таїланді чи, наприклад, у Нью-Йорку, де холодно.