Завантажити ще

"Євробачення-2023" відбудеться у Великій Британії від імені України

Фото: instagram.com/eurovision

Пісенний конкурс "Євробачення-2023" за рішенням організаторів відбудеться у Великій Британії. Європейський мовний союз (EBU) спільно з BBC проведе пісенне змагання від імені телекомпанії UA:Перший, яка перемогла цього року. Про це повідомляється на офіційному сайті конкурсу.

- Ми дуже вдячні, що BBC погодилася провести пісенний конкурс "Євробачення" у Великій Британії у 2023 році, - сказав виконавчий директор "Євробачення" Мартін Остердаль. - ВВС вже чотири рази брала на себе зобов'язання проводити конкурс замість інших країн-переможниць. Продовжуючи цю традицію солідарності, ми знаємо, що наступного року конкурс продемонструє креативність та майстерність одного з найдосвідченіших громадських мовників Європи, водночас гарантуючи, що цьогорічні переможці - Україна - будуть відзначені та представлені протягом усієї події.

Голова правління "Суспільного" Микола Чернотицький також зазначив, що "Євробачення" відбудеться на підтримку України. Представники українського мовника співпрацюватимуть з ВВС, щоб розробити та впровадити українські елементи у шоу наступного року. Україна як країна-переможниця пісенного конкурсу також автоматично потрапить до фіналу "Євробачення-2023".

- Ми вдячні нашим партнерам BBC за солідарність з нами. Я впевнений, що разом ми зможемо додати українського духу цій події та вкотре об’єднати всю Європу навколо наших спільних цінностей - миру, підтримки, цінування розмаїття і таланту, - уточнив він.

Рішення EBU також прокоментував у соцмережах виконуючий обов'язків прем'єр-міністра Великобританії Борис Джонсон. Він зазначив, що про співпрацю двох країн над пісенним конкурсом він домовився із президентом України Володимиром Зеленським.

- Минулого тижня ми з президентом Зеленським домовилися, що хоч би де проводилося "Євробачення-2023", воно має святкувати країну і народ України. Оскільки ми тепер господарі, Великобританія виконає цю обіцянку безпосередньо та проведе фантастичний конкурс від імені наших українських друзів, – повідомив Джонсон у Facebook.

Організатори відмовили Україні у проведенні конкурсу у 2023 році, і причиною цього стали недостатні гарантії безпеки у зв'язку з війною РФ в Україні.

Український гурт Kalush Orchestra переміг на "Євробаченні-2022", набравши 631 бал - 192 від журі та 439 від глядачів. Це третя перемога країни на конкурсі. У 2004 році виграла Руслана з піснею Wild Dances, а 2016-го - Джамала з треком "1944".

Новини по темі: Євробачення