Завантажити ще

Україні остаточно відмовили у проведенні "Євробачення-2023" - навіть на кордоні з ЄС

Україні остаточно відмовили у проведенні
Фото: REUTERS/Yara Nardi/File Photo

Європейський мовний союз остаточно відмовив Україні у проведенні "Євробачення-2023". У новій заяві EBU говориться, що війна може тривати роками, а розпочати підготовку потрібно вже зараз. Ідея провести конкурс на кордоні з Європою союзу не сподобалася через відсутність інфраструктури.

"EBU повністю розуміє розчарування, яке спричинило оголошення про те, що конкурс пісні "Євробачення" (ESC) 2023 не може бути проведений в Україні, країні-переможниці цього року.

Крім міркувань безпеки, конфлікт, що триває в Україні, змушує делегації та учасників неохоче приїжджати до країни. Ми також відзначили коментарі Генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга про те, що війна в Україні «може тривати роками».

Що стосується можливості проведення конкурсу у прикордонному районі неподалік сусідньої країни, то технічні характеристики запропонованих місць проведення та відсутність необхідної навколишньої інфраструктури не відповідають вимогам "Євробачення", - сказано на сайті EBU.

В EBU зазначили, що на "Євробачення" акредитують не менше 10 000 осіб, а на захід приїдуть ще 30 000 фанатів з усього світу.

"Їхнє благополуччя – наша головна турбота. Тому вкрай важливо, щоб рішення, які приймаються щодо такої складної телевізійної події у прямому ефірі, приймалися професіоналами в галузі мовлення і не ставали політизованими", - заявили в союзі.

В EBU розповіли, що звернулися за консультацією до стороннього експерта з безпеки. Він оцінив ризик події з масовими жертвами як "високий". EBU також узяв до уваги, що протягом 2023 року в Україні не буде великих міжнародних концертних турів.

"Зважаючи на це, EBU з жалем прийняв рішення про перенесення заходу до іншої країни і продовжить обговорення питання про пошук відповідного місця для проведення "Євробачення" наступного року", - зазначили в EBU.

Європейська мовна спілка 17 червня вперше повідомила, що керівна рада “Євробачення” з глибоким жалем дійшла висновку, що в Україні немає гарантій безпеки для проведення «Євробачення» у 2023 році. EBU розпочав переговори з Великобританією, яка посіла друге місце у 2022 році.

Проти перенесення виступили міністр культури Олександр Ткаченко, перша переможниця “Євробачення” з України співачка Руслана, переможці 2022 року гурт Kalush та український коментатор конкурсу Тимур Мірошниченко. Британський прем'єр Борис Джонсон також заявив, що Україна заслужила провести "Євробачення".

Новини по темі: Євробачення