Завантажити ще

Історії людей, а не суперменів: Алан Бадоєв презентував трейлер документалки про війну

Історії людей, а не суперменів: Алан Бадоєв презентував трейлер документалки про війну
Фото: кадри документального фільму

Український режисер та сценарист Алан Бадоєв показав трейлер документального фільму "Довга доба", який розповість про події розв'язаної РФ війни  в Україні очима самих українців. Відео з кадрами хроніки війни із тимчасово окупованого Херсона, Маріуполя та інших постраждалих міст України презентували в ефірі "Сніданку з 1+1".

- Коли нам почали надсилати історії, ми почали їх відбирати, монтувати, я подумав: "Господи, що я роблю?" Я взагалі не розумів, як це витримати. Тому що це такий потік болю, страждань. Але згодом, десь на другому тижні роботи, ми з моєю командою зрозуміли, що коли ти дивишся, як люди бажають жити, як вони борються за своє життя, як вони незважаючи ні на що борються за свою землю і дітей, це так надихає та дає багато сили. Для мене вони по-справжньому герої не тому, що вони якісь супермени. А тому, що вони звичайні люди, які здійснюють подвиг щодня. Наприклад, ви бачили у трейлері жінку з Маріуполя. Щодня вона прокидалася і робила все, щоб її дитина, з ось цим доберманом в обіймах, не лякалася. Навіть коли до їхнього будинку потрапив снаряд, вона сказала доньці "Нічого, підемо пошукаємо іншу квартиру". У нас ще є герой лісник, який 20 днів був в окупації. Він не збожеволів, напевно, тільки тому, що кожен день усім допомагав. Приносив сусідам і тим, хто щось потребує, все, що потрібно, - розповів режисер.

Про що фільм

Стрічка "Довга доба", яка буде створена спільно з телеканалом "1+1", розповість про хворобливі події війни, яку Росія розв'язала проти України. Кожен українець може стати співавтором проєкту, надіславши відеоматеріали без монтажу, на яких зафіксовано ваші родини в останній мирний та щасливий день перед початком війни. На даний момент команда режисера отримала понад 2000 відео про події після нападу РФ на Україну.