Завантажити ще

Україна вимагає переглянути рішення про проведення "Євробачення-2023"

Україна вимагає переглянути рішення про проведення

Україна не згодна із заявою Європейської мовної спілки щодо неможливості проведення "Євробачення-2023" в Україні і буде вимагати переглянути це рішення. Про це заявив міністр культури Олександр Ткаченко.

- Україна не згодна з характером прийняття такого рішення – коли нас поставили перед фактом без обговорень можливостей інших варіантів. Але вважає, що має всі підстави на проведення подальших перемовин та знаходження спільного рішення, яке буде задовольняти всі сторони. Ми чесно виграли "Євробачення-2022" і виконали наразі всі умови в зазначені терміни щодо процесу погодження його проведення в Україні - надали відповіді та гарантії по безпекових нормах та можливі місця проведення конкурсу. Ми будемо вимагати змінити це рішення, тому що вважаємо, що зможемо виконати всі взяті на себе зобов’язання, про що було неодноразово наголошено у Європейській мовній спілці. Тому ми вимагаємо додаткових перемовин щодо проведення "Євробачення–2023" в Україні, - заявив Ткаченко.

Міністр культури вважає проведення "Євробачення" в Україні потужним сигналом для всього світу, що він наразі підтримує нашу країну. 

Організатори "Євробачення" раніше заявили, що розпочали переговори з британською телекомпанією BBC, учасник якої посів друге місце. Український гурт Kalush Orchestra переміг на "Євробаченні-2022", набравши 631 бал - 192 від журі та 439 від глядачів. Це третя перемога України на конкурсі. У 2004 році виграла Руслана з піснею Wild Dances, а у 2016-му - Джамала з треком "1944".

Новини по темі: Євробачення