Завантажити ще

Президент Зеленський надав Жешуву звання міста-рятівника і пожартував про "Євробачення"

Президент Зеленський надав Жешуву звання міста-рятівника і пожартував про
Фото: instagram.com/zelenskiy_official

Володимир Зеленський виступив у Верховній Раді слідом за президентом Польщі Анджеєм Дудою. Президент України повідомив, що надав Жешуву звання міста-рятівника, передає "Інтерфакс-Україна".

- Перед цим виступом я підписав указ, який наголошує на особливій ролі польського міста Жешув. Я ввів спеціальне почесне звання «місто-рятівник» для міст-партнерів нашої держави, які сьогодні роблять неможливе для допомоги нам, допомоги нашим людям, допомоги нашої армії. Від імені всього українського народу я висловлю велику подяку місту Жешуву – першому місту-рятівнику, - сказав він.

Глава держави анонсував внесення до парламенту законопроекту про особливий правовий статус громадян Польщі в Україні. Між країнами буде спрощено перетин кордону. Буде прийнято відповідну двосторонню угоду.

- Окремо я вдячний польському Сейму за ухвалений закон про допомогу громадянам України. Це абсолютно безпрецедентне рішення, за яким наші громадяни, які вимушено переїхали тимчасово до Польщі через агресію Російської Федерації, отримають майже такі самі права та можливості, як і громадяни Польщі. Легальне проживання, працевлаштування, навчання, медична опіка, соціальні гарантії. Це великий крок, великий жест великої душі, на які здатний лише великий друг України. І цей крок не залишиться одностороннім. Я вважаю, що найближчим часом ми маємо подати до Верховної Ради України аналогічний – дзеркальний – законопроект. Дай Боже, щоб польським громадянам ніколи в житті не знадобилися всі його переваги в таких умовах, в умовах війни. Але закони мають велике символічне значення, яке показує, що українці та поляки – рідні та рівні. І я впевнений, що депутатський корпус України підтримає цей закон – швидко і, певен, більшістю голосів, - сказав президент.

Володимир Зеленський заявив, що з 24 лютого 2022 року всі минулі протиріччя між Україною та Польщею не мають сили.

- Сама того, не усвідомлюючи 24 лютого, Росія зруйнувала ще дещо. Це – своєрідне «сховище» минулих протиріч між Україною та Польщею. Їх більше нема. В один день стало ясно, що всі чи протиріччя не мають сили, коли є сила такої загрози. Загрози виживання наших народів – України, Польщі, народів Європи. 24 лютого змінило все. Змінило наші народи. Змінило наші країни. Хоча це й невипадково. Не знаю, чи досліджували це явище наші астрономи – Дрогобич, Коперник – але зірки завжди складаються так, що у найважчі періоди затемнення українці та поляки об'єднуються міцно і стають пліч-о-пліч, незважаючи на минулі сварки та «туманності».

Ми почали писати новий том нашої історії. Важливо – нашої спільної історії. Єдність наших народів має тривати вічність. Його ніколи більше не може ганьбити ворожнеча. Польща є одним із лідерів не лише у підтримці нашої держави, а й у захисті та просуванні санкцій, які дуже необхідні, щоб змусити Росію до миру. Абсолютна більшість поляків підтримує ембарго на енергоресурси із Росії. Вірю, що лідерство Польщі допоможе на загальноєвропейському рівні утвердити, що наші народи вже розуміють. Єдність наших народів має залишитись постійною величиною. Ні тепер, ні в майбутньому ніхто не має права порушити цю єдність. Ні наші політики, ні ворожі агенти, ні навіть члени журі на "Євробаченні", - наголосив він.