29 червня
Завантажити ще

Річард Гір заспівав на концерті у підтримку України

Річард Гір заспівав на концерті у підтримку України
Фото: Стівен Генрі/Getty Images

Американський актор Річард Гір заспівав на концерті у підтримку України у Нью-Йорку. Артист був ведучим благодійного вечора, присвяченого нашій країні. Гір разом з американською оперною співачкою Ізабель Леонард та зіркою Бродвею Едрієн Уоррен виконав пісню Somewhere Леонарда Бернштейна. Момент їхнього виступу 23 травня зняла співачка Джамала, яка зараз перебуває у США.

У концерті взяли участь понад десяток артистів та ансамблів. Відкрив вечір хор "Думка" виконанням українського гімну. Потім із подякою виступили закордонні та вітчизняні дипломати. Оперна співачка "Метрополітен опера" Деніз Грейвс після свого виступу розповіла глядачам про чоловіка-лікаря, який був присутній на концерті наступного дня після повернення з України - він надавав медичну допомогу пораненим. Перед публікою також виступили джазова вокалістка Сесіль Маклорін Сальвант, скрипалька Мідорі, співак Майкл Файнштейн, вокаліст Енджел Блю та бродвейська співачка Джесіка Воск.

Піаніст Євген Кісін, який народився в Росії, але багато років живе в США, також виступив на підтримку України. Музикант зіграв твір Джона Вільямса зі "Списку Шиндлера" разом зі скрипалем Іцхаком Перлманом, батько якого народився у Тернополі. А потім  виконав Скерцо №2 Шопена.

В інтерв'ю газеті The New York Times Кісін заявив, що погодився взяти участь у концерті не роздумуючи:

- На жаль, я вже занадто старий і не придатний для того, щоб взяти зброю і поїхати воювати в Україну, тому я роблю все, що можу: посилаю гроші та беру участь у концертах для України, - сказав він. - Як єврей, який народився і виріс у Росії, я, належачи до найбільших жертв російської ксенофобії, завжди відчував солідарність із усіма іншими її жертвами, включаючи українців.

У рамках благодійного вечора також пролунало послання від першої леді України Олени Зеленської.

- Музика зцілює та надихає, музика вселяє надію та впевненість. Сьогоднішня подія – це нагадування про те, що Україна є невід'ємною частиною світової культури. Музика на цій сцені – це окрема важлива перемога. Це знак єдності наших культур усупереч хаосу та горю війни. І всі ви, хто сьогодні перебуває в цій залі, - наші ефективні та справжні союзники у цій культурній боротьбі, - сказала перша леді у відеозверненні на початку програми.

Усі доходи організатори концерту до Карнегі-холу передадуть до групи гуманітарної допомоги Direct Relief, яка надає підтримку українцям. Представники концертної зали також анонсували, що наступного сезону Карнегі-хол планує прийняти музикантів Львівського національного філармонічного оркестру України.

Подібні акції на підтримку нашої країни вже проводились у США після 24 лютого. У березні Метрополітен-опера дала концерт, на якому прозвучали Національний гімн України та твір "Молитва за Україну" композитора Валентина Сільвестрова.