28501
0
Завантажити ще

Як зірки борються з панікою під час війни: Кошмал прийняла ситуацію, а Матвєєву рятує спілкування

Як зірки борються з панікою під час війни: Кошмал прийняла ситуацію, а Матвєєву рятує спілкування
Фото: Instagram.com/smorkovkina/

Під час війни психологи радять фокусуватися на житті, а не на смерті, намагатися завжди планувати свій день, а також займатися фізичною роботою. До речі, багато хто говорить, що саме фізична праця або будь-яка інша робота, в яку ви залучені, допомагає справлятися з депресивними станами.

Ми простежили, у чому шукають сенс життя і як борються з панікою, страхом, відчаєм наші зірки. Вчимося один у одного бути сильними!

Оля Цибульська: Молюсь і дивлюся мирні фото

Оля Цибульська зізнається, що від військових новин її відволікає 7-річний син Нестор, з яким вони вчать уроки та займаються домашніми справами. Однак і у неї трапляються напади паніки. Тоді вона глибоко дихає, молиться і переглядає сімейні фото.

- Дихаю животом. Молюся. Дивлюся мирні фото із рідними. Пояснюю собі вголос, що у такому стані я безпорадна. А я хочу жити інакше, – зізнається артистка, відповідаючи на запитання своїх підписників в Інстаграмі.

Оля Цибульська із чоловіком до війни. Фото: Instagram.com/cybulskaya

Оля Цибульська із чоловіком до війни. Фото: Instagram.com/cybulskaya

Злата Огнєвіч: Потрібно продовжувати шукати світло

Злата Огнєвіч ділиться своїми способами, які допомагають їй прийти до тями після складних ситуацій, подій у моменти, коли здається, що все ось-ось розвалиться.

– Дуже важливо промовляти вголос свої емоції. Це, мабуть, єдиний вид здорової агресії, я повторюся, здорової агресії, яку я приймаю, бо все інше – вбивства, насильство тощо - це категорично ні, - каже Злата. - Але серед цього жаху, кошмару і "жесті" нам треба з вами все ж таки продовжувати шукати світло. Ідіть на світ. Темряви не буває без світла, так само як і навпаки, ви всі про це знаєте.

Найпростіше, вважає співачка, що ми можемо зробити зараз, – це допомогти простим людям.

- Наразі реально тисячі людей потребують допомоги. Просто почніть їм допомагати, і ви побачите, що вам стає легше, краще та якось добріше, - продовжує Злата. - Я визнаю вклад інших людей у моє життя, причому щоденний вклад! І це стосується не лише воєнного періоду. Також мені допомагає відчуття, що за моєю спиною стоїть безліч людей. Це моя країна, мої українці, мої рідні, мої друзі, всі ті люди, до яких я можу звернутися по допомогу, і знаю, що вони мені допоможуть. Отож думайте так! Думайте так, якщо вам стане дуже сумно, не по собі і самотньо. Ви точно не одні у цьому світі.

Злата Огнєвіч каже, що треба шукати світло та знати, що ти не один. Фото: Instagram.com/zlata.ognevich/скриншот

Злата Огнєвіч каже, що треба шукати світло та знати, що ти не один. Фото: Instagram.com/zlata.ognevich/скриншот

Наталка Денисенко: Дякуйте, що зустріли новий день

Актриса Наталка Денисенко зізнається, що її життя, як і у всіх, розділилося на «до» та «після»:

- Скажу чесно, я завмерла, я не можу жити… Але розумію, що коли я – українка, я маю бути сильною, як ЗСУ, як маріупольці, як наші волонтери, як усі наші жінки. Ми повинні зібрати себе докупи та жити.

Щоб бути корисною та відволікатися від складних новин, актриса вирішила давати онлайн-уроки української мови всім охочим.

- Деякий час я викладала «Техніку мови» на акторських курсах, тому маю невеликий план, як допомогти тим, хто хоче спілкуватися у побуті українською, як зробити плавний перехід, як покращити дикцію та запас слів. Наша мова – наша лагідна зброя, наша гордість, наша сила, – каже вона.

До того ж, вважає Денисенко, у той час як наші хлопці захищають нас фізично, нам треба почати боротися як справжні жінки.

- Це означає – випромінювати якомога більше любові та вдячності. Любові до ближніх, своїх близьких, оточуючих. Ні гнівним коментарям та бажанню щось комусь довести! Будь ласка, не витрачайте на це свою енергію, – каже акторка. - Дякуйте, що ви зустріли новий день, за воду, за хліб, за наших героїв, котрі нас боронять, за все на світі! Треба сподіватися на краще, але бути готовим без страху і з любов'ю приймати і найгірше. Моліться, допомагайте, будьте вдячні, любіть сильно.

Наталка Денисенко вважає, що ми маємо зібрати себе докупи та жити. Фото: Instagram.com/natalka_denisenko/

Наталка Денисенко вважає, що ми маємо зібрати себе докупи та жити. Фото: Instagram.com/natalka_denisenko/

Ганна Кошмал: Потрібно прийняти ситуацію

Ганна Кошмал із сином Михайлом поки що перебувають у Києві. Як зізнається актриса, лише кілька днів тому їй вдалося прийняти ситуацію і навчитися тримати рівновагу:

- Це моє внутрішнє рішення дало мені можливість трохи прийти до тями і відчути себе. Я навіть уперше за ці дні відчула голод. Легше, набагато. Спробуйте, дуже рекомендую!

Щоб не впадати в істерику та паніку, Кошмал радить зберігати спокій.

- Знаю, як це важко. Як мама знаю. Але коли ми зберігаємо спокій, ми дбаємо про своє здоров'я, ми краще мислимо, знаходяться рішення і навіть бажання пожартувати, гумор завжди рятує. Тому зберігаємо спокій, приймаємо «правила гри», бережемо себе!

Ганна Кошмал каже, що треба зберігати спокій і дбати про своє здоров'я. Фото: Instagram.com/smorkovkina/

Ганна Кошмал каже, що треба зберігати спокій і дбати про своє здоров'я. Фото: Instagram.com/smorkovkina/


Надя Матвєєва: Спілкування повертає оптимізм

Надя Матвєєва теж залишається у Києві зі своєю родиною. Телеведуча зізнається, що пишається силою духу ЗСУ та президента, тому, незважаючи на втому та виснаження, ми повинні брати з них приклад.

- Якщо наші захисники такі, то й ми маємо бути такими, з такою самою неймовірною силою духу, - вважає телеведуча. - Так, час від часу мені хочеться плакати, стає страшно, підкрадається відчай, але завдяки підтримці своєї сім'ї, друзів, завдяки спілкуванню з людьми, яких я зустрічаю просто на вулицях, відчуваю повернення впевненості, оптимізму, який дуже потрібний кожному з нас. І це почуття єднання теж завжди повертає силу духу, яку не зламаєш, бо ми разом з усією Україною захищаємося від ворога.

Надя Матвєєва вважає, що нам треба виховувати таку саму силу духу, як у наших захисників, і ми з усім упораємося. Фото: Instagram.com/nadezhda_matveeva_nadya/скриншот

Надя Матвєєва вважає, що нам треба виховувати таку саму силу духу, як у наших захисників, і ми з усім упораємося. Фото: Instagram.com/nadezhda_matveeva_nadya/скриншот

ПОРАДИ ПСИХОЛОГА

– На жаль, люди живуть не з планами, як вижити, а з панічними думками, як не померти. А це вже різні речі, - пояснює психолог і коуч Олена Адамова і розповідає, наскільки важливо фіксуватися на житті, а не страху смерті, та інші лайфхаки, які допоможуть пережити війну.

1. Потрібно налаштуватись на те, щоб вижити

Команда «жити» та команда «не померти» сприймаються по-різному. Страх померти для психіки не є сенсом вижити.

Я хочу одружитися, вийти заміж, народити дитину, відкрити свою справу, побачити рідних, з якими розлучила війна, – це дає людям сенс вижити. Так ми чіпляємось за життя.

2. Будуйте плани на завтра

Бажання вижити - це про те, як я можу зацікавити себе тут і зараз, щоб вижити сьогодні, завтра, і так - щодня. Потрібно будувати плани на завтра, а за кожним завтра буде новий план завтра.

3. Відволікайте себе фізично

Присідайте, віджимайтесь, обіймайтеся… Людина дуже самотня за своєю природою. Якщо люди, які наразі змушені знаходитися постійно разом, почнуть допомагати та віддавати тепло один одному, почуватимуться потрібними, у них більше шансів вижити.

4. Знайдіть, за що можна дякувати життю

Що доброго, хоч би як це дико не звучало, дала нам війна. Наприклад, вона дала зрозуміти, що та людина, з якою я живу, - моє кохання, і, може, нам нарешті варто одружитися.

5. Відмовтеся від фрази «Все буде добре»

Якщо людина собі вигадала, що все буде добре, а в цьому моменті поки що не виходить нічого доброго – вона впадає у депресію, у неї опускаються руки і немає сил на боротьбу.

Також психолог радить перестати говорити, що нині не час для кохання, кави вранці, прогулянок, спорту, краси, щастя:

– Важливо розуміти, що на війні життя не зупиняється. Найголовніша перемога для вас – це вийти живим та психологічно стабільним. Ранкова рутина, медитації, приємне спілкування, перегляд фільмів – це основа нашого психологічного здоров'я і стабільності. Якщо відмовлятися зараз від усього цього (якщо ви маєте можливість відпочивати, працювати і наводити красу), то це рівнозначно зупинці життя. Підходящий час для невеликих радощів – зараз!

Психолог Олена Адамова каже, що радіти життю треба та необхідно. Фото: канал «Україна»

Психолог Олена Адамова каже, що радіти життю треба та необхідно. Фото: канал «Україна»