Завантажити ще

Творці постера "Елки 8" відповіли на звинувачення у плагіаті: Ідея з фото вже пішла в народ

Творці постера

Російська компанія Bazelevs, яка відповідала за виробництво фільму "Елки 8", відреагувала на звинувачення у плагіаті. За словами представників фірми, вони згодні з тим, що їхня робота схожа на фото норвезького фотографа Стіга Дірдала, проте це не перший випадок, коли цитується знімок художника.

- Цього тижня всі тільки й кажуть, що про наш постер. Так, він справді схожий на роботу Стіга Дірдала. Але також на нього схожа афіша різдвяного концерту у Люцерні, святковий постер канадського спортивного телеканалу Sportsnet та ще десяток новорічних листівок із різних країн світу, - йдеться у повідомленні Bazelevs у фейсбуці.

У компанії вважають, що ідея поставити людей на фото у формі новорічної ялинки, яку придумав фотограф, пішла в народ і перетворилася на флешмоб.

- Ми також надихнулися цією концепцією – і зібрали ялинку з героїв нових "Елок". Юридично така практика не порушує закону: ідеї та концепції авторським правом не захищаються. Але ми не провели належний ресьорч і не встановили, що автор у цієї ідеї все ж таки є - і це Стіг Дірдал. Ми просимо вибачення у пана Дірдала за цей неприємний інцидент, - написали представники.

Bazelevs заявили, що особисто зв'язалися з Дірдалом, пояснили ситуацію та готові обговорити компенсацію. Також у компанії хочуть запропонувати фотографу працювати над новими проектами, так як постер "Елок", натхненний його ідеєю, став по-справжньому "вірусним".

Раніше про плагіат знімку висловився один із режисерів "Елок 8" Антон Богданов. За його словами, він не знав про плагіат, бо постер робила інша компанія, а обличя акторів просто "поставили" в комп'ютерній програмі. Сам фотограф у коментарі "Говорить Москва" заявив, що поки не прийняв рішення, чи подаватиме судовий позов проти творців фільму, а також розповів, що планує подивитися картину в кінотеатрі з дружиною.

Що не так із постером?

Норвезький фотограф Стіг Ховард Дірдал викрив у плагіаті авторів постера російської комедії "Елки 8". У соцмережах він показав два композиційно схожі знімки, де фігури людей у зелених костюмах утворюють форму ялинки: перше фото зробив Стіг у 2015 році, а другий зняли творці картини для афіші за участю Ольги Бузової, Філіпа Кіркорова, Івана Урганта, Сергія Світлакова, Євгена Куліка та Антона Богданова.

facebook.com/stig.dirdal

facebook.com/stig.dirdal

Новини по темі: Знаменитості фільми