Завантажити ще

Де і як зустріти Новий рік: поради Дмитра Комарова

Де і як зустріти Новий рік: поради Дмитра Комарова
Фото: Instagram.com/komarovmir/

В Україну із еквадорської експедиції Дмитро Комаров прилетів ненадовго. Випуски про Еквадор зараз ідуть на «1+1». Також телемандрівник продовжує відкривати нашу країну у проекті « Мандруй Україною з Дмитром Комаровим ».

Незабаром ведучий «Світу навиворіт» вирушить знімати новий сезон до нової країни. І оскільки в середньому в подорожах ведучий проводить по пів року, ми не прогавили можливості зустрітися з Дмитром Комаровим і попросили поради, як зробити новорічні свята яскравими.

1. Найнезвичайніші традиції святкування Нового року, які могли б повторити і ми?

- У нас настільки класні та унікальні традиції, що додавати нічого і не потрібно. Найголовніше – цінувати їх та застосовувати у нашому житті. Я зараз говорю не конкретно про святкування Нового року, а про новорічний період з 1 по 14 січня, - це різдвяний вертеп та свято Маланки.

Якщо ж говорити про закордонні святкування, у Сінгапурі, наприклад, новорічний салют о 12-й ночі – це просто бомба-ракета-петарда, неймовірна краса. Деякі країни навіть проводять змагання команд із різних країн світу з піротехніки, що теж дуже круто. Все це безпечно, організовується в окремій зоні, але так, щоб бачило все місто.

Тому мені здається гарною ідея організувати фестиваль феєрверків із різних країн у Києві в новорічну ніч. Тут цікавий і процес підготовки, і саме дійство дуже круте.

2. Як люблять святкувати у світі?

– Перша категорія країн Новий рік не відзначає взагалі. Друга – всі п'ють та їдять.

Приїжджайте на Новий рік у Ріо-де-Жанейро. Там така дискотека! Копакабана гуде неймовірно! І цього року попри пандемію там буде повний розрив.

Тим більше, що зараз виграють ті країни, які зуміли адаптуватися до життя під час карантину. І Бразилія одна з них. Це країна, яка живе повноцінним життям: там працюють ресторани, немає жодних обмежень, абсолютно всі ходять уже без масок, хоча ця країна била рекорди за кількістю хворих.

Новорічні свята у Ріо-де-Жанейро нікого не залишать байдужими. Якщо ви, звичайно, любите масштабні веселощів. Фото: Instagram.com/komarovmir/

Новорічні свята у Ріо-де-Жанейро нікого не залишать байдужими. Якщо ви, звичайно, любите масштабні веселощів. Фото: Instagram.com/komarovmir/

3. Чи дорого обійдеться новорічний карнавал у Ріо?

- Основна проблема подорожей на Новий рік – це квитки: всі задирають ціни, починаючи з 20-х чисел грудня.

Але можна піти зворотним шляхом. Просто залізте в пошукові системи і пограйте в карти. Я так часто вибирав напрямок для подорожей. Наприклад, задаєте у пошуку «виліт із Києва, летіти куди завгодно». Дивіться, що є, сортуєте за ціною та вибираєте.

Можна ще погратись із датами. Якщо сподобався напрямок, відкриваєте календар, де видно ціни на кожен день туди і назад, і вирішуєте, куди летіти.

4. Скільки коштує прожити у Ріо-де-Жанейро?

– Можна жити у номерах за тисячу доларів на день, а можна і за 10-15 доларів. Повний набір. Але з огляду на те, що це Новий рік, треба подбати вже зараз.

Мені часто кажуть, що на Новий рік треба якнайшвидше все бронювати. Хоча я не мав жодної ситуації, навіть у самий пік відвідуваності якоїсь країни, щоб я не знайшов собі де переночувати. Місце знаходиться завжди.

Бразилія, треба визнати, не буде дешевою країною через відстань. Але найголовніше – не боятися їхати самому.

Моя порада читачам – спробуйте цей Новий рік відзначити у подорожі, спланованій вами самостійно, без турфірми. Де б це не було – Львів, Чернігів, Мілан чи Богота – спробуйте все зробити самі. Це зараз дуже просто. І дуже цікаво. Самі забронюйте квиток – це крок номер один. Самі забронюйте проживання – крок номер два. Це займає 10-20 хвилин. Ну а якщо під кавою та з ретельним розглядом – година максимум. Ось і весь процес.

До речі, на сайті Міністерства закордонних справ непогано зробили онлайн-карту, де зібрано правила в'їзду до конкретної країни – клацаєте на неї, вибираєте потрібну країну на карті та дивитеся. Не потрібно дзвонити чи бігати до посольств – все дізнаєтесь у три кліки.

Самостійний туризм - це інший вид туризму та інший рівень відчуттів. Якщо вперше немає досвіду – це квест, але ви не залишитеся в біді, багато хто цього побоюється. Повірте, хто прислухається і ризикне вперше відлетіти в подорож самостійно, той більше інакше подорожувати не буде.

Телеведучий радить спробувати цей Новий рік відзначити у подорожі, спланованій самостійно, без турфірми. Говорить, це зовсім інші відчуття. Фото: Instagram.com/komarovmir/

Телеведучий радить спробувати цей Новий рік відзначити у подорожі, спланованій самостійно, без турфірми. Говорить, це зовсім інші відчуття. Фото: Instagram.com/komarovmir/

5. Що готують на новорічний стіл у світі?

- Олів'є їдять лише у нас. Тому ми з Сашком навіть у Сінгапурі готували олів'є (сміється). І, на мою думку, тільки у нас є таке поняття, як новорічна страва. Скрізь люди їдять усе, що їм смачно, та п'ють.

Це у нас є культ Нового року, для нас це важливе свято, тому у нас є і олив'є, і оселедець під шубою.

6. Новорічні традиції Дмитра Комарова?

- До появи у мене своєї сім'ї мені було взагалі байдуже, мені лише було важливо побачитися з рідними у новорічний період. Тепер у нас із Сашею є нове правило – Новий рік ми зустрічаємо обов'язково разом і не має значення, в якій точці світу.

2020 зустрічали в Сінгапурі, а потім скористалися круїзом, який нам подарували. 2021-й святкували на Мальдівах, коли я прилетів із Пакистану. Щодо 2023-го поки не знаю, ще невідомо, де я буду в цей момент - чи повертатимуся в Україну, чи кудись летіти, бо готуємось знімати нову країну. Але з Сашею ми зустрінемося стовідсотково.

Новий рік Дмитро обов'язково зустрічає разом із дружиною Олександрою Кучеренко. Наприклад, 2021 пара зустрічала на Мальдівах. Фото: Instagram.com/komarovmir/

Новий рік Дмитро обов'язково зустрічає разом із дружиною Олександрою Кучеренко. Наприклад, 2021 пара зустрічала на Мальдівах. Фото: Instagram.com/komarovmir/