13 червня
Завантажити ще

Переможниці «Міс Україна» - про продаж корони: Справжньої правди ніхто не знає, час вже з цим змиритися

Переможниці «Міс Україна» - про продаж корони: Справжньої правди ніхто не знає, час вже з цим змиритися
Фото: Надано Веронікою Дідусенком

Засновник та екс-директор «Міс Україна» Сергій Матяш наробив багато галасу, заявивши, що на конкурсі продавали призові місця.

«Трапляються ситуації, коли на проведення фіналу не вистачає грошей. І якщо у цей період з'являються люди чи організації, які беруть участь у фінансуванні конкурсу, зумовлюючи це призовим місцем для когось, - таке буває. І я хочу сказати, що із 24 конкурсів, які я проводив, таких було, напевно, 5-6. Можна сказати, що я продавав, - сказав він в ефірі психологічного шоу «Не бреши мені» на телеканалі LIVE.

У той же час Матяш відмовився розкрити імена дівчат, які купили собі титули, з етичних причин, мовляв, йому ніхто не давав права на це. При цьому, за його словами, самі конкурсантки могли не знати про такі операції.

Так, з деякими його поясненнями можна погодитись. На будь-яких конкурсах справді все дуже суб'єктивно. І про смаки, як відомо, не сперечаються. Тим більше про ідеали жіночої краси. Так, це абсолютно приватний бізнес, який має право приймати рішення як йому заманеться. Але що наразі відчувають дівчата, які чесно заслужили корони? Були випадки, отже, тінь падає на кожну з них.

Ми звернулися до переможниць конкурсу з проханням поділитися своїми думками щодо цього.

Поліна Ткач, «Міс Україна-2017»: Дивно звучить, що цей титул можна купити

- Думаю, у цьому випадку тінь падає на дівчат, які брали участь у конкурсі за часів керування Сергієм Матяшем. Я навіть заочно із Сергієм не знайома, – каже Поліна Ткач.

Моя перемога відбулася за абсолютно нового національного комітету, і, йдучи на конкурс, я так само стереотипно мислила, як і всі люди. Але, на щастя, ці стереотипи розвіялися. І для мене навіть дивно звучить, що цей титул можна купити. Я собі цього навіть не уявляю.

У будь-якому випадку можу бути відповідальною лише за себе і свою перемогу. І мені дуже приємно, що я можу з гордістю сказати: «Мій виграш – чесний!». Тому мене ці слова абсолютно не зачіпають, тому що це мене не стосується.

Але варто розуміти, що національний конкурс «Міс Україна» протягом всієї його історії оточують плітки, чутки та стереотипи. Цього не позбутися, конкурс та його популярність живуть за рахунок цього.

Поліна Ткач із гордістю каже, що її виграш – чесний. Фото: Інстаграм Поліни Ткач

Поліна Ткач із гордістю каже, що її виграш – чесний. Фото: Інстаграм Поліни Ткач

Маргарита Паша, «Міс Україна-2019»: Справжньої правди ніхто не знає

– Я дивилася інтерв'ю, яке дав колишній власник та президент конкурсу «Міс Україна» Сергій Матяш. Але у зв'язку з тим, що «Міс Україна» належить приватним особам і в нього постійно змінюються власники, політика конкурсу також змінюється. Це як за новообраного президента – нова влада, нові законопроекти… Так і у власників конкурсу – у кожного з них своя команда, свої критерії відбору, свої правила, – вважає Маргарита Паша.

Мені пощастило брати участь у конкурсі "Міс Україна-2015". Саме того року у конкурса знову змінився власник, і конкурс пройшов чесно, хоча ходило дуже багато чуток, кому ж дістанеться корона. Я не отримала того року головну корону, але досвід, здобутий 2015-го, допоміг мені здобути титул «Міс Україна-2019».

Навколо конкурсів краси ходить дуже багато чуток, і справжньої правди ніхто не знає. Думаю, час би з цим змиритися. Мені в цій ситуації згадуються чудові слова Ніцше: «Дружбу не планують, про кохання не кричать, правду не доводять».

Щодо інтерв'ю Сергія Матяша, то він кинув тінь не на переможниць, а на всю Україну в цілому, сказавши, що титул «Міс Україна» можна купити.

Маргарита Паша вважає, що правду не доводять. Фото: Інстаграм Маргарити Паші

Маргарита Паша вважає, що правду не доводять. Фото: Інстаграм Маргарити Паші

Ліка Роман, «Міс Україна 2007»: Мені особисто не робили таких натяків

– Сумно чути, що таке відбувалося на деяких конкурсах. Мені особисто не робили таких натяків, – зізнається Ліка Роман. - Хоча я стала випадковим свідком розмови на підготовці до конкурсу, коли друзі організаторів сказали, що я не маю жодних шансів перемогти, бо тут, напевно, все вирішено заздалегідь.

Але дива трапляються. Я віруюча людина і вірю, що Бог над усім. Від нього нічого не приховано, і одного разу ми дамо перед ним звіт за наше життя.

Тому я не хвилююся з приводу коментаря Сергія Матяша.

Ліка Роман зізнається, що їй подібних натяків ніхто не робив. Фото: Інстаграм Ліки Роман

Ліка Роман зізнається, що їй подібних натяків ніхто не робив. Фото: Інстаграм Ліки Роман

Вероніка Дідусенко, «Міс Україна-2018»: «Міс Україна» та «Міс Україна Всесвіт» – це репутація країни

– Для мене було шоком дізнатися про існування цілої системи продажу титулів із інтерв'ю Сергія Матяша, – каже Вероніка Дідусенко. - Звичайно, я чула багато внутрішніх історій та чуток про те, що це можливо. Але щодо мого особистого досвіду участі в конкурсі, то не було жодного випадку «санкціонованого» фінансового впливу (Вероніка Дідусенко отримала титул «Міс Україна» у 2018 році. Але згодом у моделі корону відібрали, оскільки вона приховала від організаторів своє заміжжя та народження дитини, а це суперечить правилам конкурсу. – Прим. авт.).

Для мене важливо, щоб титули «Міс Україна» та «Міс Україна Всесвіт» не були тими титулами, за які можна просто заплатити! Це насамперед репутація країни. На жаль, за останні роки я спостерігаю, що деякі учасниці та переможниці конкурсів краси не завжди відповідають критеріям, які є важливими для таких міжнародних масштабних конкурсів. Я йшла на конкурс «Міс Україна» представити свій соціальний проект Young Einsteins Ukraine, і це була моя головна мета! Коли мене оголосили переможницею, для мене це були шок і повна несподіванка. Мені наділи корону, і потім усі дівчата підбігли вітати і говорили, як вони за мене вболівали і хотіли, щоб я перемогла.

Для мене було шоком дізнатися про існування цілої системи продажу титулів з інтерв'ю Сергія Матяша

Протягом усієї попередньої підготовки з боку організаторів не було жодних натяків на оплату за корону. Для мене дуже важливо, щоб учасниці відповідали загальноприйнятим параметрам таких міжнародних конкурсів краси.

Учасниця має бути сильною особистістю, також важливими є соціальні ініціативи та бажання втілити їх у життя, плюс – вільна англійська мова, а ще краще – знання кількох іноземних мов. Також учасниця має орієнтуватися у глобальному світовому контексті - економічному, політичному, соціальному.

У 2018 році я заснувала та запустила міжнародну кампанію із захисту прав жінок та матерів #RightToBeAMother. Я за те, щоб дівчата-моделі, які стали мамами, мали право брати участь у цих конкурсах та щоб не було дискримінації, яка існує наразі. Нещодавно ми провели прес-конференцію щодо подання позову до суду проти організаторів конкурсу «Міс Україна». Ми хочемо створити прецедент у країні, щоб на подібних конкурсах почали поважати права мам. І якщо нам це вдасться, то це буде неймовірний приклад для всього сучасного світу.

Дуже сподіваюся, що наш приклад наслідуватимуть й інші країни, і ми разом з вами змінимо правила участі у глобальних конкурсах «Міс Світу» та «Міс Всесвіт», які були прийняті 70 років тому і давно морально застаріли.

Вероніка Дідусенко вважає, що правила подібних конкурсів застаріли та їх час міняти. Фото: Особистий архів Дідусенко

Вероніка Дідусенко вважає, що правила подібних конкурсів застаріли та їх час міняти. Фото: Особистий архів Дідусенко

Погляд зсередини

Вероніка Щипцова, голова оргкомітету конкурсу «Міс Україна»:

Заяви Матяша дискредитують його як людину, яка не компетентна у даних питаннях.

– Сергій Матяш не повідомляв мені про те, що планує зробити якісь заяви, – каже у коментарі «КП» Вероніка Щипцова. - По-перше, його некоректно процитували, гадаю, з його ініціативи. Вся інформація, яка подає його як почесного засновника чи президента конкурсу «Міс Україна», повністю не відповідає дійсності. Ліцензію конкурсу «Міс Україна» закріплено лише за конкурсом «Міс Україна», а не за якоюсь певною особистістю. "Міс Україна" є офіційним представником "Міс світу" і входить до нього вже близько 30 років.

На конкурсі я працюю понад 4 роки, з них 2 роки є його керівником, і ніколи не було прецедентів, щоб мені чи комусь із тих керівників конкурсу, з якими я знайома, пропонували продати корону на комерційних підставах. Переможниць завжди обирали чесно. Ми досі підтримуємо взаємини з багатьма переможницями, будуємо чудове українське ком'юніті із найрозумніших, найталановитіших та найкрасивіших українок.

Мене підтримують Влада Литовченко, Христина Столока, Леоніла Гузь, Поліна Ткач, і всі вони готові підтвердити, що жодних комерційних підстав на конкурсі «Міс Україна», в принципі, бути не може.

Участь у конкурсі є безкоштовною. Усі бонуси та бенефіти, які у вигляді подарунків отримують учасниці, надані на спонсорських підставах від великих брендів, таких як BROCARD, L'OCCITANE та багато інших. Ми дуже довго співпрацюємо із українськими дизайнерами. Цього року дизайнерами конкурсу були Назар Дідик, Ельвіра Гасанова, TTSWTRS (бренд, створений дизайнером Ганною Осмєхіною. – Прим. авт.). Ці бренди підтримують конкурс «Міс Україна» і є відомими на міжнародній арені. А подібні заяви Матяша лише дискредитують його як людину, не компетентну у цих питаннях.

Вероніка Щипцова заявляє, що жодних комерційних підстав на конкурсі «Міс Україна» не може бути. Фото: Надано «Міс Україна»

Вероніка Щипцова заявляє, що жодних комерційних підстав на конкурсі «Міс Україна» не може бути. Фото: Надано «Міс Україна»