19 червня
Завантажити ще

На роль Гітлера Леоніда Куравльова не взяли через занадто добрі очі

На роль Гітлера Леоніда Куравльова не взяли через занадто добрі очі
Фото: Кадр з фільму

Леонід Куравльов в кіно не знімається, з колегами не спілкується. Затворник, одним словом. 8 жовтня йому виповнилося 85 років. «Не знімаюся, тому що сценарії, які надсилають, огидні», - сказав одного разу Леонід В'ячеславович.

Своєю славою він ніколи не користувався. І взагалі як нібито її не помічав. Як сказав драматург Олександр Бородянський: «Секс-символом Куравльов завжди був тільки для своєї дружини Ніни». З Ніною Куравльов познайомився ще в школі. Коли йому було 16, на ковзанці в Москві він звернув увагу на дівчинку, яка була на три роки молодшою. Закохався. Довго зустрічалися. Одружилися в 1960-му, коли Куравльов закінчив ВДІК. Йому було 24 роки. Дружина працювала вчителькою англійської мови в школі. Вони прожили разом понад пів століття. У 2012 році Ніна Василівна померла. Після її відходу Леонід Куравльов як ніби втратив смак до життя. Він навіть заздалегідь вибив своє ім'я на надгробку на могилі дружини на Троєкуровському кладовищі.

Секс-символом Куравльов завжди був тільки для своєї дружини Ніни.

Зараз актор живе з дочкою Катериною (їй 59 років). Є у нього і син - Василь, який має трьох синів шкільного віку: Гришу, Федіра і Степана. У колі дітей та онуків Леонід В'ячеславович і зустрів день народження.

- Батько відчуває себе не кращим чином. Нічого жахливого немає, але і порадувати вас нічим, - сказав Василь Куравльов. - Багато акторів, з якими він знімався, пішли з життя. Майже всі свої знамениті ролі батько зіграв давно. У кіно він грав веселунів, простаків, добрих, відкритих людей. У молодості ці риси - доброта, відкритість, життєрадісність - були йому притаманні. Але повної відповідності своїм героям, звичайно, ніколи не було. Зараз тато веде закритий спосіб життя. Це його рішення.

«Я зіграв Афоню і ще 250 ролей, серед яких є шедеври!» - зауважив одного разу Куравльов. Це шофер Паша Колокольников з фільму «Живе такий хлопець» (актор вважає цю роль своєю кращою). Він знявся у Шукшина в картині «Ваш син і брат» і в дипломній роботі «З Лебединого повідомляють». Василь Макарович збирався його і далі знімати в «Пічки-лавочки». Але Куравльову набридло грати простаків - він відмовився від ролі і запропонував Шукшину самому її зіграти.

З інших його чудових ролей можна згадати «фатального чоловіка» Аркадія (фільм Гліба Панфілова «Початок»), чарівного шахрая Жоржа Милославського ( « Іван Васильович змінює професію »), Хому Брута ( «Вій»), Шуру Балаганова ( «Золоте теля») і німецького офіцера Айсмана ( «Сімнадцять миттєвостей весни»). До речі, режисер Тетяна Ліознова пробувала Куравльова на роль... Гітлера, але з цієї затії нічого не вийшло: надто добрі у Куравльова очі. І тоді виник Айсман.

Куравльову дуже хотілося зруйнувати амплуа простого, доброго хлопця. І все-таки перш за все його пам'ятають за роллю народного героя, сантехніка Афоні. При цьому Леонід В'ячеславович жахливо ображається, коли журналісти розпитують його про Афоню: «Дався вам цей Афоня!»

- Коли я показав йому сценарій, Данелія сказав, що візьме на роль Афоні Льоню, - розповів Олександр Бородянський. - Але все одно проводив проби з іншими артистами. Хотів прикинути, як зміниться картина. Але в підсумку вирішив знімати за первісним задумом. Куравльов був нашою козирною картою...

Новини по темі: Кіно Радянське Актори