Завантажити ще

Реакція на інтерв'ю Скрипки - тест на "дрімучий совок" у головах

Реакція на інтерв'ю Скрипки - тест на
Фото: Григорій КОНСТАНТІНОВ

Другий день в мережі під різними кутами обговорюють наше інтерв'ю з Олегом Скрипкою, де він назвав "резидентами" України артистів, які пишуть пісні російською. Мовляв, музикант "розпалює" ненависть між людьми, і навіщо таке взагалі публікувати. Мені, як співавтору цього інтерв'ю, важливо висловити свою думку.

Олег Скрипка провів у редакції "КП в Україні" майже дві години і відповів на всі питання, в тому числі і на незручні. Наприклад, про зйомки в рекламі онлайн-казино, яка здорово зіпсувала його імідж. Скрипка не виправив жодного слова в розшифровці розмови, не попросив щось прибрати або згладити кути, як це часто буває з артистами.

Спочатку у мене було здивування - коли музикант сказав, що спілкується тільки з тією частиною Потапа, яка пише україномовні пісні. Це взагалі як? Що за дивна спроба виправдати свій прихід на подкаст до Потапа, хоча за логікою самого ж Скрипки він не є українським артистом?

Але далі лідер "ВВ" сказав ключові для цього інтерв'ю фрази, які ЗМІ в своїх новинах не цитували. Швидше за все, вхопившись за скандальне, просто не стали дочитувати. Або проігнорували навмисно, щоб посилити ефект народного обурення. Чесно зізнаюся, я їм теж не відразу надала належного значення. Якщо перечитати цю розмову вдумливо і без істерики, то в позиції Скрипки немає нічого крамольного.

"Життя складне, дуже складна. Той же Потап, я його знаю давно, спілкуюся, він приємна людина. І в шоу-бізнесі багато хороших людей, але ось вони вирішили [співати російською] з якихось причин, яких я не знаю, це їхнє рішення, вони несуть відповідальність за себе. А говорити, що їм робити, - я їм що, тато, або я якийсь диктатор, яке я право маю нав'язувати свою думку? І у мене немає відповідальності за них. Це не мої діти. Вони роблять як роблять. Я можу відповідати тільки за свої вчинки... Я думаю, що не потрібно артистам співати російською, але ніякої агресії по відношенню до них у мене немає", - сказав співак в інтерв'ю.

Скрипка пояснив, що свою думку нікому не нав'язує, в обличчя російськомовним при зустрічі не плює, та й взагалі йому, за великим рахунком, пофіг хто якою мовою співає. Він відповідає за себе. Так, в ідеальному світі Скрипки всі артисти співають українською. І він має право представляти свій ідеальний світ саме таким. А тест на "дрімучий совок", про який говорить Скрипка - це те, як люди на такі інтерв'ю реагують. Це категорія людей, які до сих пір живуть в парадигмі "є моя думка і неправильна".

- Альона Альона приміряла на себе прапор України - і понеслося. Американці це вже 50 років роблять. Заспокойтеся. Може, класно, може, не класно, але давайте простіше до цього ставитися, не будемо дрімучими совками. Я бачу, що ці зміни відбуваються, іноді через скандали, але ми змінюємося, - так пояснює сам Срипка фразу "дрімучий совок".

З реакцією поки що у нас не все гаразд. На Скрипку посипалися звинувачення в усіх смертних гріхах, ображають його близьких. Окрема частина коментаторів намагається підкреслити, що "нікому думка цього бездарного музиканта нецікава" і "звідки він взагалі виліз". І моє улюблене - "він ще живий?". Якщо Скрипка такий бездарний, так навіщо взагалі реагувати на те, що він говорить? Просто прочитайте і закрийте сторінку браузера. Або не читайте взагалі.

Не обов'язково воювати з усіма, хто думає інакше. Іноді думка - це просто думка, не більше.

Олег Скрипка і співавтор інтерв'ю, редактор "КП в Україні" Марина Тищенко. Фото: особистий архів

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Павло Зібров : За права на пісні "Хрещатик" і "День народження" я повинен отримувати мільйони. Де вони?

Новини по темі: Олег Скрипка