Завантажити ще

Україна подовжила контракт із Pfizer: два роки та 50 мільйонів COVID-вакцин

Україна подовжила контракт із Pfizer: два роки та 50 мільйонів COVID-вакцин
Фото: President.gov.ua

Україна подовжила контракт із фармацевтичною компанією Pfizer на постачання вакцини від коронавірусу. Щорічно доставлятиметься по 25 млн доз. Про це 23 листопада повідомляє "Укрінформ" із посиланням на брифінг міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка.

- Міністерство охорони здоров'я подовжило контракт із компанією Pfizer на постачання вакцини від COVID-19 на 2022-2023 роки з чіткими термінами постачання вакцин. Протягом цього часу Україна отримуватиме по 25 млн доз вакцин щорічно, - зазначив він.

За його словами, вакцина використовуватиметься для додаткових щеплень за відповідних рекомендацій Національної технічної групи експертів з питань імунізації.

- Кожен заслуговує на можливість бути захищеним від COVID-19, використовуйте своє право бути здоровим. Зробіть щеплення якнайшвидше, - додав Ляшко.

Також він зазначив, що в Україні доступні для вакцинації чотири вакцини: AstraZeneca, CoronaVac від Sinovac Biotech, Comirnaty від Pfizer-BioNTech та Moderna.

За його словами, держава забезпечила вільний доступ до вакцин та дозволила обирати й комбінувати певні імунобіологічні препарати.

- Відповідно до рекомендацій Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики, ми дозволили поєднувати: мРНК-вакцини – тобто перше щеплення Moderna, друге – Pfizer чи навпаки. Якщо перша доза AstraZeneca, то для другої можна використовувати мРНК-вакцину, тобто Moderna або Pfizer. Змішування інших типів вакцин наразі не передбачено. Тобто після Coronavac уколоти Moderna або Pfizer поки що не рекомендується, – сказав він.

Ляшко зазначив, що особи, які отримали дві дози вакцин за змішаною схемою, вважаються повністю імунізованими та можуть отримати сертифікат про вакцинацію.