23 сiчня
Завантажити ще

У Сполучених Штатах виявили рідкісний побічний ефект вакцини Johnson & Johnson

У Сполучених Штатах виявили рідкісний побічний ефект вакцини Johnson & Johnson
Фото: pixabay.com

Американське Управління з контролю за продуктами та лікарськими засобами (FDA) внесло зміни до відомостей про вакцину від коронавірусу Johnson & Johnson. Додали рідкісний ризик імунної тромбоцитопенії, у тому числі кровотечі. Про це пише Reuters.

- Звіти про побічні явища після застосування вакцини Janssen COVID-19 свідчать про підвищений ризик імунної тромбоцитопенії протягом 42 днів після вакцинації. Можливі побічні ефекти включають легкі синці або невеликі кров'яні плями під шкірою, а також незвичайну або надмірну кровотечу.

Раніше медексперти пов'язали вакцини Johnson & Johnson та AstraZeneca, засновані на подібній платформі, з іншою рідкісною комбінацією згортання крові та низького рівня тромбоцитів, відомою як тромбоз із синдромом тромбоцитопенії.

У грудні Центри контролю та профілактики захворювань США також рекомендували американцям обрати одну з двох інших дозволених вакцин проти COVID-19 від Pfizer-BioNTech замість одноразового введення J&J через рідкісний, але іноді смертельний ризик.