Завантажити ще

Більше 25 тисяч хворих на добу вже через тиждень - новий прогноз НАН України з коронавірусу

Більше 25 тисяч хворих на добу вже через тиждень - новий прогноз НАН України з коронавірусу
Фото: FB \Чернівецька ОДА.

Національна академія наук опублікувала свіжий прогноз поширення коронавіруса в Україні. До кінця жовтня, кількість нових випадків може досягти 25-26 тисяч на добу. Про це повідомляється в опублікованих вченими документах.

Експерти НАН констатували, що середня кількість нових випадків в Україні збільшилася до 13 175 осіб на день, а смертей - 264 випадки на день в середньому за останній тиждень.

Згідно з прогнозними розрахунками, середня кількість нових випадків буде дорівнювати (за двома різними моделями розрахунків) 14 897 \14 650 хворих протягом тижня 13-19 жовтня 2021 року і 18 640 \20 922 хворих на добу - протягом тижня 20-26 жовтня 2021 року. Тобто, подібні цифри ми можемо побачити вже через тиждень. А пікові значення на тижні з 20 по 26 жовтня досягатимуть 25-26 тисяч.

При цьому рекордні цифри, якщо збережеться нинішня динаміка, могли б з'явитися вже до кінця цього тижня, але тут, на щастя, нагодилися довгі вихідні, які кілька зіб'ють хвилю. В цілому ж картина не дає приводів для оптимізму: вчені відзначають, що осіння хвиля 2021 року могутніше торішньої для аналогічної пори року.

Так, в Україні кількість нових випадків коронавіруса зросла вдвічі за останні два тижні і в п'ять разів за місяць. За ті ж два тижні кількість зареєстрованих позитивних результатів ПЛР-тестів в країні виросла в 2.1 рази, а нових госпіталізацій - в 1.7. При цьому смертність від коронавіруса виросла в 2.3 рази. Кількість летальних випадків в Україні вже на 20% більше пікових значень, а загальна кількість зайнятих ліжок в лікарнях - на 6%, і продовжує стрімко зростати.

Ситуація в Україні з коронавірусом в цілому погіршується, зробивши невелику перерву на вихідні. В Україні станом на ранок 11 жовтня виявили менше 9 тисяч нових випадків коронавіруса. Захворюваність традиційно падає на вихідних і найнижчий показник демонструє саме по понеділках, а до кінця минулого тижня на добу додавалося по 15-16 тисяч нових пацієнтів з COVID-19, і 13 жовтня хворих знову було більше 16 тисяч.

З 23 вересня вся територія України знаходиметься в "жовтій" зоні карантину, тільки Харківська область офіційно стала "помаранчевою", Херсонська - "червоною", і 11 жовтня Одеська область ввела додаткові обмеження (планує це зробити і Львів - з 14 жовтня ). Режим адаптивного карантину в Україні на даний момент продовжено до 31 грудня 2021 року.

Раніше повідомлялося, що 10 жовтня в Україні встановили рекорд за кількістю викликів " швидкої допомоги ".