Завантажити ще

Штам "Омікрон": МОЗ посилило заходи безпеки в Україні

Штам
Фото: REUTERS/Dado Ruvic

Українці, які повернулися з країн, де відзначається поширення COVID-штаму " Омікрон ", мають пройти 14-денну самоізоляцію. Таке рішення ухвалили на антикоронавірусній нараді під керівництвом президента України, повідомляє 29 листопада урядовий портал.

Зокрема, йдеться про мандрівників, які провели більше семи днів у Південно-Африканській Республіці, Республіці Ботсвана, Зімбабве, Намібії, Королівстві Лесото, Королівстві Есватіні, Республіці Мозамбік протягом останніх двох тижнів.

- На урядовій нараді в понеділок вранці ухвалено рішення не пускати на територію України без проходження самоізоляції осіб, які перебували на території певних країн Південної Африки понад 7 днів протягом останніх 14 днів. Надалі список країн може бути розширено, – заявив Віктор Ляшко.

Крім того, МЗС України рекомендує громадянам України утриматися від поїздок до Південно-Африканської Республіки, Ботсвани, Есватіні, Лесото, Мозамбіку, Намібії та Зімбабве.

- Поки невідомо, чи викликає коронавірус штаму "Омікрон" тяжчий перебіг хвороби. Перші випадки інфікування цим штамом були зафіксовані у молодих людей (студентів університетів), які зазвичай мають більш легкий перебіг хвороби. Однак загальний рівень зараження у Південно-Африканській Республіці підвищений, - наголосили у МОЗ.

Раніше повідомлялося, що станом на 29 листопада в Україні не виявлено носіїв нещодавно відкритого коронавірусного штаму " Омікрон ". А у світі поки що не зафіксовано смертей від нього.

"Омікрон" або B.1.1.529 вперше ідентифікували в Ботсвані 9 листопада. Штам відрізняється великим числом мутацій і, можливо, може бути стійкішим до вакцин, а також швидше поширюватися. В Ізраїлі B.1.1.529 виявили 27 листопада. У зв'язку з цим країна оголосила про закриття кордонів для іноземців. Таке саме рішення ухвалило і Марокко. Низка інших країн запровадила обмеження або запровадила заборону авіасполучення з Південною Африкою та країнами півдня Африки, де вперше виявили "Омікрон".