18 грудня
Завантажити ще

Ляшко заявив, що штаму «Омікрон» в Україні ще немає, а Голубовська закликала зберігати спокій

Ляшко заявив, що штаму «Омікрон» в Україні ще немає, а Голубовська закликала зберігати спокій
Фото: REUTERS

Станом на сьогодні в Україні немає підтверджених випадків захворювання на новий штам «Омікрон». Про це під час онлайн-брифінгу заявив голова МОЗ Віктор Ляшко.

Міністр наголосив, що в Україні діє система моніторингу поширення штамів COVID.

- Наприкінці минулого тижня інформаційний простір заповнила чергова сенсаційна новина. Цього разу – про появу штаму "Омікрон". Поява нових штамів – можливий наслідок нерівномірного розподілу та сумніву щодо вакцинації. Основна маса нових штамів з'являється у країнах з низьким рівнем доходу та вакцинації… «Омікрону» на території України виявлено не було», - зазначив міністр.

Він додав, що наразі невідомо, чи викликає «Омікрон» тяжкий перебіг хвороби. Міністр визнав, що у ПАР, де виявили новий штам, спостерігається збільшення кількості госпіталізацій, проте висловив думку, що це може бути наслідком зросту загальної кількості захворювань.

Голубівська: зберігайте спокій і бадьорість духу

Висловила свою думку щодо нового штаму й відома українська лікарка-інфекціоніст Ольга Голубовська. Вона наголосила, що наразі неясно, чи є «Омікрон» більш заразним порівняно з іншими варіантами, включаючи «Дельту».

"Поки що неясно, чи викликає «Омікрон» тяжче захворювання порівняно з іншими варіантами, включаючи "Дельту". Нині немає інформації, що дозволяє припустити, що симптоми, пов'язані з «Омікроном», відрізняються від інших симптомів. Для розуміння ступеня тяжкості хвороби, викликаної цим варіантом, потрібно від кількох днів до кількох тижнів", - написала лікарка на своїй сторінці у Фейсбуці, додавши, що загалом усі варіанти SARS-CoV-2, включаючи відомий «Дельта», можуть спричинити важкі форми хвороби чи смерть. А можуть і не спричинити.

Лікарка-інфекціоніст наголосила, що ефективність вакцин від цього варіанту невідома (поки що). Також нині вивчається ефективність тестів й існуючого лікування.

"Від себе хочу додати; який би не був варіант, принципи терапії COVID-19 залишаються тими ж самими: рання противірусна терапія, рання госпіталізація при прогресуванні хвороби, і тільки тоді - швидке та своєчасне призначення кортикостероїдів та інших імуномодуляторів… Друзі, зберігайте спокій і бадьорість духу. Не засмучуйтесь, навіть якщо ви захворіли. Не думайте про варіанти, їх буде багато", – написала Голубовська.

"Омікроном" назвали штам B.1.1.529, вперше ідентифікований у Ботсвані 9 листопада. За даними ВООЗ, він відрізняється великою кількістю мутацій і, можливо, може бути більш стійким до вакцин і, ймовірно, швидше поширюватиметься. Однак смертей від нього поки що не зафіксовано.