Завантажити ще

В Італії людям заборонили працювати без зеленого COVID-пропуску

В Італії людям заборонили працювати без зеленого COVID-пропуску
Фото: REUTERS/Рана Нарді.

Італія стала першою європейською країною, де не можна вийти на роботу без COVID-пропуску. Уряд схвалив відповідне рішення щодо всіх категорій працівників. До цього сертифікати про вакцинації або негативні тести на коронавірус вимагали лише у окремих категорій працівників, серед яких вчителі та доглядальниці. Про це повідомляє Reuters.

У виданні відзначили, що в документі врахують відсторонення від роботи через 5 днів відсутності, якщо у працівника немає ковід-пропуску. Регіони звернулися до уряду з проханням продовжити термін дії тестів на коронавірус з 48 до 72 годин. Невідомо, чи врахували їх прохання.

З середини жовтня люди не зможуть потрапити в державні і приватні установи, магазини і ресторани без щеплення, тесту або документа, що підтверджує одужання від COVID. Прем'єр-міністр Маріо Драгі зазначив, що тести на коронавірус доведеться робити або за гроші роботодавця, або за гроші працівника.

Тих, хто з'явиться на роботу без COVID-пропуску, очікують штрафи (600 - 1500 євро). Якщо з'ясується, що пропуск підробили, штраф буде більше. Контролювати наявність сертифіката будуть співробітники, яких призначить керівництво установи (фірми, заводу та іншого).

За інформацією уряду, "зелений пропуск" вже є у 13,9 мільйона працівників. У 4,1 мільйона його немає.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Випробувано на собі: як я 10 днів страждала від побічних ефектів вакцинації і чому це добре

Український бізнес про готовність до карантину : Як завжди, нічого не зрозуміло, але ми вже звикли до хаосу