22 червня
Завантажити ще

Україна буде представлена найсильнішим складом в жіночому тенісі на Олімпіаді-2024

Україна буде представлена найсильнішим складом в жіночому тенісі на Олімпіаді-2024
Фото: REUTERS/Lisi Niesner

Україна буде представлена найсильнішим складом в жіночому тенісі на Олімпіаді-2024. У заявку гарантовано потраплять Марта Костюк, Еліна Світоліна та Даяна Ястремська (перші три ракетки України) в одиночному розряді, а також Людмила Кіченок та Надія Кіченок – в парному. Про це повідомив капітан жіночої збірної України Михайло Філіма в коментарі Суспільне Спорт.

Україна розраховує також на здобуття шостої іменної ліцензії на Ігри – вона може дістатися Ангеліні Калініній або Лесі Цуренко. Крім сестер Кіченок, у парному турнірі Україна матиме в Парижі ще один тандем тенісисток. За словами Філіми, його сформують з гравчинь, що пройшли на Ігри в одиночній сітці.

Відбірковий період на Ігри-2024 у тенісі закриється оновленим рейтингом у понеділок, 10 червня. Для участі в Олімпіаді спортсмени в одиночному розряді мають входити у топ-56 найкращих з урахуванням квоти в чотири спортсмени на країну, а також виконати критерій ігор за збірну - зіграти щонайменше два матчі за свою національну команду упродовж олімпійського циклу у два роки.

За першим пунктом відбору проходять п'ять українок в одиночному розряді, але дві з них – не виконали другої умови відбору. Ангеліна Калініна та Леся Цуренко можуть посісти останнє вакантне місце в олімпійському складі України, хоча не виконали умову щодо матчів зі збірну України та зіграли лише один матч за збірну. За правилами ITF (Міжнародна федерація тенісу) їхня участь буде розглядатися компетентним органом з врахуванням "особливих обставин". Одна з таких – "високий рівень конкуренції" в збірній. Якщо орган ITF надасть дозвіл обом тенісисткам грати на Олімпіаді, вибір буде здійснено на користь Калініної.

За всю історію українці вибороли лише одну медаль на Олімпійських іграх — "бронза" Еліни Світоліної у Токіо-2020 стала першою. Серед чинних тенісисток, що грали на попередніх Олімпіадах, двічі на турнірі виступали Еліна Світоліна, а також Людмила та Надія Кіченок. По одному разу змагалися Леся Цуренко та Даяна Ястремська. 

Востаннє у чоловічих турнірах Олімпіади українці виступали ще у 2016 році — Ілля Марченко (в одиночному та парному) та Денис Молчанов (у парному).