Завантажити ще

Україна завоювала ліцензію на дебютну олімпійську дисципліну зі спортивної ходьби

Україна завоювала ліцензію на дебютну олімпійську дисципліну зі спортивної ходьби
Фото: twitter.com/Ukrsportbase

Україна завоювала ліцензію на дебютну олімпійську дисципліну - командну естафету зі спортивної ходьби. Про це 21 квітня повідомило Суспільне Спорт.

Ліцензію здобули 34-річний Іван Банзерук і 28-річна Олена Собчук завдяки виступу на чемпіонаті світу-2024 зі спортивної ходьби. Вони фінішували восьмими з результатом 3 години 1 хвилина 7 секунд. 

Згідно з правилами відбору, на марафонську змішану естафету на літню Олімпіаду-2024 у Парижі відбираються 25 команд. 22 місця здобували на ЧС-2024, тоді як ще три будуть розподілені за світовим рейтингом.

Кількість спортсменів з України, що здобули ліцензії на літню Олімпіаду-2024 у Парижі, зросла до 86-ти. Раніше Олена Собчук також здобула ліцензію уу спортивній ходьбі на 20 км.

Про те, що на Олімпіаді-2024 дебютує марафонська змішана естафета у спортивній ходьбі, стало відомо у квітні 2023 року. Вона замінює ходьбу на 50 км серед чоловіків. Команду представляє два учасники – чоловік та жінка. Кожен з них двічі виходить на дистанцію, разом вони долають класичну олімпійську марафонську дистанцію 42.195 км. 

На ЧС-2024 ця дисципліна уперше дебютувала на великих змаганнях. Першими чемпіонами світу в марафонській змішаній естафеті зі спортивної ходьби стала збірна Італії. Друге місце в Японії, а третє – в Іспанії.

  • 16 квітня у Греції відбулася церемонія запалення олімпійського вогню.
  • 8 лютого організатори літніх Ігор у Парижі показали олімпійські медалі, якими будуть нагороджені спортсмени. Вони містять частинки Ейфелевої вежі.