28 травня
Завантажити ще

Другий український спортсмен захворів на коронавірус на Олімпіаді в Пекіні

Другий український спортсмен захворів на коронавірус на Олімпіаді в Пекіні
Фото: Фото Ліннеа Реборг/Getty Images

20-річний український фігурист Іван Шмуратко отримав позитивний тест на коронавірус. Про це повідомила пресслужба Національного олімпійського комітету. Через це Шмуратко пропустить командний турнір із фігурного катання, який розпочнеться у перший день Олімпійських ігор.

Якщо фігурист здасть два негативні тести, то зможе виступити в індивідуальному турнірі, який розпочнеться 8 лютого.

- Наразі відчуваю спустошення, на жаль, коронавірус втрутився в мої Олімпійські плани. Дуже хотів допомогти нашій команді та відчути цю незвичайну атмосферу змагань, – прокоментував ситуацію спортсмен.

На командних змаганнях з фігурного катання виступатимуть Софія Голіченко та Артем Даренський (спортивні пари), Олександра Назарова та Максим Нікітін (танці на льоду) та Анастасія Шаботова (жіноче одиночне катання).

Іван Шмуратко – єдиний представник України у чоловічому одиночному катанні. Для 20-річного киянина це перша Олімпіада. Він триразовий чемпіон України (у 2018/2019, 2019/2020, 2020/2021 роках).

31 січня російський спортивний сайт «Матч ТВ» повідомив, що у Пекіні на запитання їх кореспондента російською мовою Шмуратко відповідав англійською.

До Івана Шмуратка позитивний тест на коронавірус здала біатлоністка Олена Білосюк (Підгрушна). Вона пропустить змішану естафету 5 лютого.

Найперший випадок ковіда в Пекіні був у головного тренера чоловічої збірної з біатлону Юрая Санітри. Після нього позитивний тест одержав тренер жіночої команди Ігор Ященко.